Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha most felveszek egy műszaki...

Ha most felveszek egy műszaki cikkre áruhitelt (cetelem, ami a fizetésem durván 5-8%a és autót is szeretnék venni szeptemberben szintén hitelre (önerő 550, hitel 1 millió). Mondhatja a bank a cetelemes áruhitel miatt, hogy "bocsi, de nem"?

Figyelt kérdés

#éáéláél
2016. júl. 12. 02:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Persze. Ráadásul túl nagy fizetèsed se lehet ha egy sima gèp ( felteszem nem valami spèci hanem pl tv, mosógèp) elvisz 5%-ot.
2016. júl. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi a vàlaszt, de az 5% az konkrétan 8,75 ezer. Na ebből lehet barkóbázni. :) Nettó 8,75 ezer...
2016. júl. 12. 07:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Ilyen fizuból biztos, hogy nem vennék másfél misis autót.
2016. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Netto 175, túlórával 220 is meg van. Miért ne lehetne? 1 millió 35000/ hó a cibnél 3évre,kimondottan KOCSIRA. Egyedül vagyok, miért ne vennék? Most pl aki csak 120-130at keres az ne is vegyen ha megteheti VW-t vagy Audit? Kötelező neki francia kocsival járni? Butaságot írtál ne haragudj...
2016. júl. 12. 10:23
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Kifejtem:


- az átírás kb. 100 ezer mindennel

- van súlyadó, kötelező biztosítás, ennek a díja változó, de évente 50-60-80 ezer forint is lehet a kettő, attól függően milyen a kocsi kora, teljesítménye, illetve a te bónuszod.

- az egymilliós hitel havi törlesztője 5 éves futamidőnél 20-25 ezer körül van, hosszabb időre meg azért ne vedd fel a saját érdekedben.

- lehet, hogy kell casco, azt is elvárhatják finanszírozott autónál.


És még egy métert nem mentél. Szervizre sem költöttél. Egy olajcsere - évente alap - 40 ezer. Téli gumi - ez is kelleni fog - az is valahol 40 ezernél indul, a felső határ meg a csillagos ég. Na, szóval ezeket szépen adogasd össze, és gondold át, hogy a havi 20-25 ezres törlesztőre lesz-e pénzed, meg hitelre érdemes-e műszaki cikket venni, vagy beéred egy olyan kocsival, ami teljesen önerős, és kiszolgál, amíg kell, mert 550 ezerből azért lehet venni olyat, ami gurul még jó pár évig.

2016. júl. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Ha szépen összeadogatod a költségeket, az a 35 ezer fel fog menni havonta a duplájára, és benzint még nem vettél.
2016. júl. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De szerinted ezeket nem kallulatam bele? :) Pl van auto szerelo ismeros. O az olajcseret 15-20ert csinalja meg. Kocsiba meg olyat kell venni,pl amihez adnak 1-2 telet kibiro teligumi garniturat. Meg amugyi a teli humit anyam is 6 ev utan cserelte, fater meg 7. Azt is csak egyszer kell megvenni. Nem kopik olyan szintem mint a nyari. Meg azerinted csak az 550 onerom van? :) Nem tettem felre szervizre meg biztositasra? :) Hulye nem vagyok...
2016. júl. 12. 11:04
 8/12 anonim ***** válasza:
Te írtad, hogy 550e önerő...
2016. júl. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
"önerő 550, hitel 1 millió" Ezt írtam mivel ennek van köze a kocsi árához, a 1,5 millióhoz. Sehol nem írtam, hogy ennyi lenne az össz vagyonom max :) Nem is tudom honnan vezted... Abból hogya nincs oda írva akkor már nincs is?
2016. júl. 12. 11:42
 10/12 anonim ***** válasza:

Jah, nem az 68%os vagyok, másik...


Én a helyedben azt hozzátenném az önerőhöz és szülőktől, nagyszülőktől kérnék kölcsön rövid időre.

2016. júl. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!