Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » PayPass kártyával lehet-e...

PayPass kártyával lehet-e fizetni a hagyományos módon (PIN kód beütésével) is?

Figyelt kérdés
Nem igazán ismerem még ezt a kártyatípust, és szeretném elkerülni az olyan helyzetek mint pl. a duplán történő fizetések (pl. mégegyszer odaéeintem a kartyat mert azt hiszem, hogy első körben nem sikerult a fizetés) vagy amikor az eladó elkéri, kétszer érinti a kártyát a terminálhoz és emiatt automatikusan kétszer kapja le a terminál az összeget a kártyámról-ha létezik ilyen...

2016. júl. 18. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Persze, hogy lehet. Főleg, hogy Paypassal csak 5000 forintig vásárolhatsz amúgy is.
2016. júl. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet, 5000 felett kér PIN-kódot.
2016. júl. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer biztos nem fogja levonni az összeget. Pin kódot csak 5000 Ft felett kér, ahogyan írták, alatta viszont sohasem.
2016. júl. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha kétszer fizetnél, kétszer nyomtatna blokkot is!
2016. júl. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Most már értem. Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat!

Akkor most már talán csak arra kell odafigyelni, hogy el ne veszítsük a kártyát, hiszen aki megtalálta, használhatja azt akár többször is, 5000 Ft-ig terjedő vásárlásokra - amíg a tulaj rá nem jön, hogy elvesztette a kártyát, és le nem tiltatja a bankjánál.

2016. júl. 18. 23:21
 6/8 anonim válasza:
Ki vagyok akadva az OTP-n, már csak érintős kártyája van, 5000 Ft nekem már összeg, és ha pár napig nem használom, észre sem veszem, hogy pl elhagytam, és már el is költötték, amit lehetett...Persze, lehet pin kóddal is, anélkül csak ötezerig, de azt folyamatosan... :D
2016. aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az OTP bank által kiadott paypass bankkártyákkal 10.000 Ft-ig lehet paypass módon, azaz érintéssel fizetni. 5000 Ft-ig pedig pin kódot sem kér. 5000 és 10.000 Ft között pedig a paypass használata esetén már pin kódot kér.
2016. aug. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os válasz író! A bank kártyás használathoz ezért érdemes meg kérni az sms szolgáltatást. Mert akkor a bankkártyás fizetés esetén sms üzenetet kap, az adott ügyfél. Most már paypass-os fizetés esetén is küld a banki rendszer SMS-t. Egyébként meg a legtöbb bank, főleg ahol paypass-os kártyákat adnak ki az ügyfélnek, ott a bank kártya általános szerződési feltételeiben benne van, hogy csak az 5000 Ft feletti kártya használat esetén, van banki garancia. Arra vonatkozólag, hogy kártya csalás áldozata lettél. Egyébként meg mint már írtam is, érdemes meg kérni az sms szolgáltatást. Mert ha valaki el lopja a kártyádat, és a lopott kártyával vásárol, akkor a vásárlásról sms-t kapsz. Ebben az esetben, pedig érdemes azonnal le tiltani a bank kártyádat. Igaz ekkor már maximum 5000 Ft-al meg loptak, de a további károkozás meg előzhető a bank kártya le tiltásával.
2016. aug. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!