Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetek hogy kaphassak...

Ajisa kérdése:

Mit tehetek hogy kaphassak hitelt önhibámon kívül kerültem Khr listára?

Figyelt kérdés
Ahhoz szeretnék segítséget kérni, hogy a volt páromnak volt hitelkártyája és én társkártyás voltam de lenullázta nem fizette csak miután khr listára nem kerültünk amiről és csak akkor szembesültem természetesen már nem vagyunk együtt, de én tudok így hitelt felvenni? Nem voltunk házasok csak együtt laktunk! Mit tehetek?

2016. júl. 23. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem "önhibádon kívül", ha a "párodnak " erre volt lehetösége - mert beleegyeztél -, akkor az a te hibád (is).
2016. júl. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Önhibádon kívül... jó poén.
2016. júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Ha társtulajdonos voltál, akkor teljesen mindegy, hogy házasok voltatok, szerettétek-e egymást, stb. Ketten közösen kötöttetek hitelszerződést, mindketten vállalva a feltételeket, tehát teljesen jogosan kerültél fel a KHR-re, és nem tudsz mit tenni. Akkor fogsz lekerülni róla, ha vissza van fizetve a teljes hitel (és még utána 1 évig passzív státuszban).


Szóval ehhez kifejezett szerződéskötési szándék kellett, tehát nem önhibádból kerültél fel a listára.


Ha csak társkártyád lett volna, akkor nem ez lenne a felállás, hiszen a társkártya csak egy hozzáférési pont a bankszámlához/hitelszámlához, nem jár kötelezettséggel. Ezért gondolom nem csak társkártyáról volt szó.

2016. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
*nem önhibádon kívül
2016. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon zavaros amit leírtál.


Ha a volt párod hitelkártyájához (pontosabban hitelkártya számlájához) volt társkártyád, akkor te nem voltál adós, csak ő.

Nyilván erről tájékoztattak illetve a kártyaigénylést amikor aláírtad akkor sem szerepelt benne hitelfelvétel.



Ha KHR listán vagy, adós vagy, akkor nem csak társkártyád volt.

Bár hitelkártyánál csak egy adós lehet, ezért is nagyon zavaros.


Nem volt esetleg áruhiteletek vagy bármilyen más adósság?

Még ha mondjuk egyszerre is igényeltétek az ő hitelkártyájával?


Melyik bankról van szó amúgy?

2016. júl. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!