Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » SÜRGŐS! Külföldre utazáskor...

Kuinagi kérdése:

SÜRGŐS! Külföldre utazáskor megkapom a fizetésem?

Figyelt kérdés

Arról szeretnék érdeklődni, hogy a bankkártyám (Raiffeisen, MasterCard)tudom e használni Japánban, illetve a fizetésem a sima bankszámlaszámomra utalás után (a nemzetközi számlaszám nincs meg a munkáltatómnak) megérkezik e és használható e ott is?! Nem dolgozok külföldön, csak a nyaralás ideje pont a fizetéskor van.

Előre köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 24. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"illetve a fizetésem a sima bankszámlaszámomra utalás után megérkezik e"


A fizetésed soha nem érkezett sehová máshová, mindig csak a banksszámládon volt...

Kétlem, hogy Japánban ne lehetne a világszerte elismert Mastercardot használni.

2016. júl. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és attól, hogy te külföldre utazol, a bankszámlád itthon marad, így teljesen mindegy, hogy "a nemzetközi számlaszám nincs meg a munkáltatómnak".
2016. júl. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ... friss bankkártyás vagyok és nem gyakran utazok ilyen messzire ezért érdeklődtem, mivel nem voltam biztos benne le kell e adnom a nemzetközi számomat vagy sem.
2016. júl. 24. 18:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Minek kellene? A munkáltatód is magyar meg a számlaszámod is magyar, akkor nem mindegy, hogy te magad Japánban vagy? A kértyádon nincsen soha semmi pénz, a számládon van. A kártyáddal a számládról veszel le pénzt. Így teljesen mindegy, hogy a kártyád hol tartózkodik.
2016. júl. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az IBAN kódos számlaszámokat akkor használják, ha egyik országból másikba utalnak. De neked nem Japánba fognak utalni, mert nem japán bankszámlád van.
2016. júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom... Már mi köze lenne a bankszámládra történő utalásnak ahhoz, hogy te magad éppen hol tartózkodsz?


Egyébként meg elvileg a Mastercard kártya mindenhol használható, de a bankodnál érdeklődj, mert pl. az OTP-nél USÁ-ba utazás előtt tanácsolták, hogy igényeljek dombornyomottat (állítólag van, ahol csak azt fogadják el kinn). Amúgy a simát is bárhol tudtam használni, de másoktól is hallottam, hogy előfordulhatnak boltok, ahol az nem jó.


Szóval a bankodat kérdezd meg, nem mindegy, hogy a kártyád milyen fajta.

2016. júl. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! mostmár tiszta a dolog!
2016. júl. 24. 18:20
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Én mindig viszem a bankszámlám is külföldre nyaralni. Nehogy már olyan önző legyek, hogy csak én látok világot.


Be kell menni a bankba, kikérni (egy pendrive-on odaadják), utána viheted nyaralni, ha már egész évben dolgozott érted, és vigyázott a pénzedre

2016. júl. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"mert pl. az OTP-nél USÁ-ba utazás előtt tanácsolták, hogy igényeljek dombornyomottat (állítólag van, ahol csak azt fogadják el kinn)."



Valójában ez már az USA 99%-ban is legenda, mikor én voltam kint utoljára, akkor is ezzel ijesztgettek, de gyakorlatilag mindent tudtam intézni sima elektron kártyával (talán a kocsi bérlés lett volna az egyetlen, amit nem lehetett, de nem tegnap volt).


Viszont a banknak jól jönnek az ilyen riogatások, mert a dombornyomott kártya sokkal drágább :)

2016. júl. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem riogattott a bankom, a dombornyomott bankkártyám még benne van a számla csomagokban, ellentétben a sima visával. Amúgy mindkettőt elfogadták a legutolsó sarki kisboltban is az usaban tavasszal.
2016. júl. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!