Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetek, ha nyitottam...

Mit tehetek, ha nyitottam bankszámlát, majd egy hétre rá meggondoltam magam?

Figyelt kérdés
X banknál nyitottam számlát, majd rájöttem, hogy túl magasak a költségei, viszont Y banknál lenne egy számomra megfelelő ajánlat. Próbáltam lemondani X banknál, de azt mondták, hogy az éves díjat és a bankkártya árát ki kell fizetnem így is. Jogilag tehetek valamit? Elállási jogom van?
2016. aug. 2. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Szóval bementél X bankba és megkérdezed, hogy mit lehet tenni, majd megkaptad a választ, hogy megszületheted a számládat, a tartozásaid (bankkártya kiállítási és éves dia) megfizetése mellett. Most akkor mi a kérdés?
2016. aug. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos a csacsiságra nincs orvosság.

Legközelebb majd valóban körültekintően körülnézel, és nem dolgoztatod feleslegesen egy olyan bankban a kisasszonyokat, amiknek az árai túl magasak a számodra.

Persze, elállhatsz a h ü l y e s é g t ő l

2016. aug. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha az ÁSZF-et megnézed, abban benne van, mihez van jogod. A bank amúgy a leírtak alapján a ráeső részt teljesítette a szerződésből, csinált neked számlát, kártyát stb. Neked is teljesítened kell a rád eső részt: ki kell fizetni a díját. Utána mehetsz isten hírével.
2016. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezek 5000 ft-ot jelentenek együttesen. Ha lenne valami módja, nem fizetném ki
2016. aug. 2. 17:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez nem nagy összeg. Aláírtál egy szerződést, fizesd ki vagy maradj ott.
2016. aug. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5 ezer forintért vered az asztalt? Hát, bakker, nem semmi vagy! Ha ennyire spúr vagy, miért nem néztél körül, mielőtt leszerződsz?

A bank már legyártatta a kártyádat, az ügyintézője dolgozott a papírjaidon, a költsége már megvan, még a nyomi tranzakciós illetéket is befizette utánad (800 Ft/év/kártya), szóval nem hinném, hogy erkölcsi vagy bármilyen jogod volna a pénzedet visszakérni.

Maradj ott, vagy nyeld be a kiadást.

2016. aug. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A díjak időarányos részét terhelhetik rád illetve ha pl. levonták az éves kártyadíjat, az időarányos részt vissza kell adniuk.


A másik viszont, hogy a bank a nyitástól számított egy éven belüli számlazárásért számolhat fel díjat.

Nem inkább ez az 5000 Ft?


Máshogy nehezen tudnám elképzelni.


Amúgy melyik bank? És melyiket találod jobbnak?

Ha számlacsomagot írnál az lenne a leginformatívabb.

2016. aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A Fókusz Takaréknál lévő Ugródeszkáról van szó, ami elvileg diákoknak nagyon kedvező, de én nem ezt tapasztalom ezek alapján és inkább otp juniorra váltanék.


Azt egyébként, hogy a bankkártyáért is 2500 ft-ot kell fizetnem, eddig nem tudtam, csak tegnap szembesültem a ténnyel.


Köszönöm ezeket az igazán kedves hozzászólásokat, hogy spúr vagyok. Ki lehet fizetni helyettem, ha neked nem sok ez a pénz, de nekem diákként nem hiányzik ez a kiadás.

2016. aug. 3. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!