Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » ERSTE értékpapírszámlán...

ERSTE értékpapírszámlán kincstárjegyet tudok venni?

Figyelt kérdés

Van 600 ezer forint megtakarításom és azon gondolkodom, hogy nyitok egy étékpapírszámlát a meglévő számlám mellé.


Ha ezen keresztül vásárolok diszkont kincstárjegyet vagy hasonlókat, akkor kb. mekkora jutalékot számítana fel az ERSTE saját magának?


Egy éven belüli időtávra gondoltam, fontos, hogy ha szükséges, könnyen és gyorsan hozzájuthassak a pénzemhez.


Esetleg ingatlanalap inkább?



2016. aug. 4. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha csak állampapírt akarsz venni, akkor érdemes megfontolni, hogy az Államkincstárnál nyitod a számlát, ingyenes a számlavezetés, igaz, hogy ekkor az oda- és visszautalás díját ki kell fizetned, az Ersténél a havidíj, ha jól nézem min. 350 Ft. Úgyhogy én az előbbi verziót javaslom. Ingatlanalapot több évig célszerű tartani, te egy évet írtál, szóval ez is az állampapír mellett szól.
2016. aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És más lehetőség esetleg?

Befektetési jegyek? Pénzpiaci alapok?


Bármi más tippet is szívesen fogadok.

2016. aug. 4. 11:06
 3/3 anonim ***** válasza:
A pénzpiaci alapok nagyon keveset hoznak, 1% alatti az éves hozamuk, ennyi pénznél jó, ha a számlavezetés díját kitermeli. Kamatozó kincstárjeggyel jobban jársz szerintem.
2016. aug. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!