Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék utalni pénzt egy...

Szeretnék utalni pénzt egy forex cégnek, de nem fogadnak el HUF-ot (és nekem csak forintalapú számlám van)?

Figyelt kérdés
Életemben nem kellett számlán lévő pénz valutáját állítgatnom, nem tudok semmit sem róla. Van egyszerűbb lehetőség, mint kivenni a pénzt, átváltani, és visszarakni a számlára?

2016. aug. 15. 13:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Másik forumon ajánlották transferwise-t. Vélemények?
2016. aug. 15. 13:27
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
transferwise-al két külön pénznemű számla között tudsz utalni. Ha nincs mondjuk eurószámlád, ami feltételezem nincs, akkor azzal nem érsz sokat.
2016. aug. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
25%
A számládon semmiképp sem kell váltogatnod a pénzt. Ha más pénznemben kell utalnod, akkor egyszerűen nem az alap "belföldi forint átutalást" kell választanod, hanem a deviza átutalást. Itt pedig ki tudod választani azt, hogy milyen devizában, mennyit, milyen számlaszámra akarsz utalni. Majd a bank átváltja automatikusan az összeget és annyit utal át az általad megadott devizában, amit te mondasz. Neked meg levonja a megfelelő összeget átvátlva forintra. Na ez elég drága, többezer forint is lehet egy ilyen tranzakció. Arra viszont jó lehet a transferwise, hogy olcsóbbá tegye a tranzakciót. De ehhez a forex cégnek tudnia kell fogadni pénzt olyan számláról is, ami nem a te neveden van (mert ilyenkor a tw számlájáról fog érkezni a pénz).
2016. aug. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem transferwise-t és lehet forintot utalni. Mire gondolsz?
2016. aug. 15. 13:42
 5/10 anonim ***** válasza:

érdekes.. nekem is forint alapú számlám van, mégis tudok ebayen eurót fizetni róla, meg frankot, meg kínai juant.. nem kell mindegyik pénznemhez külön devizaszámlát nyitnom.


ez hogy lehet??


/sarcasm off/

2016. aug. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem pár cég honlapját és egyikük sem fogad el utalást idegen bankszámláról. Erre esetleg valami megoldást? Vagy fizessem ki azt a pár 1000 ft-t?
2016. aug. 15. 14:03
 7/10 A kérdező kommentje:

Valaki említette ezeket: Skrill, Neosurf, Moneta, Giwi, Astropay, Sofort, Neteller, Webmoney, Giro pay, Ideal.


Bármelyik szóba jöhet ebben a szituációban?

2016. aug. 15. 14:14
 8/10 anonim ***** válasza:
ennyire nem vagy képben? mindegy miben van a számlád, bárhol tudsz fizetni forint alapú számlával is. én pl. Luton reptéren vettem vonatjegyet magyar bankkártyával. vagy amikor Németországban vásároltam akkor is magyar kártyával, vagy thaiföldi nyaraláskor. szerinted mindenki akinek más pénznemben kell fizetnie, annyi számlát nyit? ennyire nem lehetsz tájékozatlan azért. vagy ha igen, akkor nagyobb a baj az országban mint eddig hittem.
2016. aug. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%

"Valaki említette ezeket: Skrill, Neosurf, Moneta, Giwi, Astropay, Sofort, Neteller, Webmoney, Giro pay, Ideal.


Bármelyik szóba jöhet ebben a szituációban?"


Honnan tudjuk? Ez mind amolyan Paypal klón. A kérdésed az lenne, hogy ezeket elfogadja-e a random forex céged. A honlapján csak meg tudod nézni...

2016. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Devizát kell utalni, amit forint számláról is tudsz. A bank majd átváltja neked bár nem a legjobb árfolyamon.
2016. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!