Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkártya számláról lehet-e...

Kazsemestor kérdése:

Hitelkártya számláról lehet-e levenni pénzt a bankfiókban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van 1 hitelkártyaszámlám,de a hitelkártyát magát már nagyon régóta nem találom. Most úgy néz ki,szükségem lenne valamennyi pénzre hirtelen,szerintetek a bankfiókban lehet arról a számláról pénzt felvenni? Erstebank... Vagy inkább menjek be és kérjek 1 másik hitelkártyát (csak az meg 3 hét,mire megjön)? Köszi

2016. aug. 23. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnak kifizetni róla. Az új kártya kB masfel-2 hét alatt érkezik meg, de nem éri meg arról felvenni, brutális a kamata (40% körül mozog). Jobban jársz egy folyószámlahitellel vagy személyi kölcsönnel. Ha van munkád és nincs sok hiteled, akkor van esély rá, hogy kapj, csak menj be egy erste fiókba.
2016. aug. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék hitelt felvenni,gyorsan lezongoráznám a dolgot. Úgy adódott,hogy kelleni fog 1 összeg,amit 1 fizetésből nem tudok kigazdálkodni,de 3-4 fizetésből már igen,azért gondoltam,hogy felveszem a hitelkártya számlájáról és 3-4 hónap alatt meg visszafizetem,nyilván így is lesz kamat,de ha jól emlékszem,4%-ot kamatozik a tartozás havonta...Akkor megpróbálom a kártyát elintézni... Köszi
2016. aug. 23. 10:53
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

Leírnám így is, hátha érthetőbb: nem feltétlen ugyanazok a feltételek, nem feltétlen ugyanazok a kamatok vonatkozhatnak egy hitelkártyáról kp-ben felvett összegre, mint a hitelkártyával levásárolt összegre. Lehet, hogy vásárlásnál tényleg 4% kamat lenne 3-4 hónapra (bár ezt is kétlem, mert ez évi 12-16% kamatnak felelne meg, ami hitelkártyánál a túl szép hogy igaz legyen kategória), de ha felveszed kp-ban, akkor lehet ugyanarra az időszakra a többszöröse is a kamat.

Írom ezt úgy, hogy nem tudom a te hitlkártyád pontos feltétleit, csak általában a hitelkártyákat, mint termékeket ismerem.

Személyi kölcsön amúgy előbb megvan, mint a 2-3 hét, mire a kártyát megcsinálod.

2016. aug. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fiókban kp.felvét hitelkártyáról nem lehetséges és ahogy előttem már írták, ATM-ből is borzasztóan drága lenne.

Az évi 40% körüli kamat türelmi idő nélkül másnaptól megy rá.


Az új kártya egyébként kb. 1 hét alatt megjön, ha megigényeled.



Régóta nem találod?

Nem is követed nyomon az egyenleged? Nem vagy mínuszban, ugye?

Mert akkor a kamat nagyon gyorsan növeli a tartozásod.


Ha elhagytad akkor pedig amúgy is le kellett volna tiltani azonnal amikor észrevetted.


Milyen típusú hitelkártyád van? A fentiek szempontjából irreleváns.

2016. aug. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Wizz-Air hitelkártyám van és természetesen a netbankon keresztül mindent látok (költséget),de mivel sohasem raktam a pénztárcámba a kártyám,tuti nem az utcán hagytam el,valahol otthon van...A pin kódjára sem emlékszem mert kb 5 éve kaptam...
2016. aug. 23. 13:40
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nem szeretnék hitelt felvenni" vs. "felveszem a hitelkártya számlájáról és 3-4 hónap alatt meg visszafizetem"


Na most akkor mit szeretnél? A válaszolók csak annyit szerettek volna megértetni veled, hogy a hitelkártya tartozás brutálisan drága. Ha tudsz új hitelkártyát igényelni, akkor folyószámla hitelkeretre is jogosult lehetsz, ami valamivel olcsóbb. Egyébként a kártyával tudnál pénzt felvenni, de iszonyat költsége van a kamaton túl is.

2016. aug. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4. választ író vagyok.


Nekem is Wizzair hitelkártyám van.

Így, hogy nem használod, nem sok értelme van. Mondjuk a Discount Club tagság így is meg van.


A banki kapcsolattartóm nagyon rendes volt, kérés nélkül 1 ft-ra állította a készpénzfelvételi limitet, kvázi letiltotta.

Így még véletlenül sem tudok rosszul járni vele.



Ha nem használod, tanácsos lenne elgondolkodni a megszüntetésén.

Az éves díját vonják és ha mondjuk nem is repülsz évente, akkor a club tagság sem ér semmit.

2016. aug. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!