Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP bankszámlára érkeznek a...

OTP bankszámlára érkeznek a jövedelmeink családi gyerektartás árvaellátás özvegyi nyugdij. Zárolhatja -e a bank ugy a számlát hogy egyetlen forintot sem ad ki a számlárol? Hová fordulhatok ellene.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 21. 16:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Felmondott lakáshitel miatt zárolta a bank a számlát. Ahitel idöben késés nélkül volt füzetve folyamatosan a felmondásra aért került sor mert egy végrehajtást ráterheltek az ingatlanra és igy állitolag veszélybe került az otp tulajdona. Gyerekek veszélyeztetve vannak a zárolás álltal? Hová fordulhatok segitségért? Esetleg a gyerekek miatt beperelhetem a bankot mert veszélyeztetik a gyerekeket?
2010. ápr. 21. 16:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg a bank megteheti,és meg is teszi,hogy zárolja a számlát.

Egyszer a párom teljes havi fizetését zárolták,mert elmaradt a pár havi hitel törlesztéssel.Mivel egy fillért sem tudott felvenni,bement az OTP-be és követelte,hogy nyissák meg a számláját.Valami olyasmivel érvelt,hogy a bank is csak a fizetésnek maximum a 30%-át zárolhatja..

Még aznap hozzáfért a pénzéhez...Talán néz utána te is,mert én is úgy tudom,hogy van egy maximum % amit zárolhat,és a családi pótlékot nem zárolhatják!Gondolom az árva ellátási segélyt sem..Az OTP szerintem az egyik legszemetebb bank,és ők mindenre képesek..Hál istenek mi már rég felmondtunk neki,és más banknál vagyunk..

2010. ápr. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahogy a 2. írta. Még ha hiteltartozásod is van akkor is csak a jövedelmed 30.vagy 33%át lehet letiltatni. Nekünk is otp.nk volt, de a zárolás egyáltalán nem törvényes szerintem. Emellett azt hiszem özvegyi nyugdíjból nem is lehet meg csp-ből. Szóval menj be és csapj az asztalra...
2010. ápr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!