Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes kincstárjegyre váltanom?

Érdemes kincstárjegyre váltanom?

Figyelt kérdés

Hello, kicsit olvasgattam itt a kérések között és most nem tudom mi legyen.

200ezer forintom volt a bankban évekig, és most pl 400 forint kamat jött be ebben az évben, úgyhogy úgy döntöttem elegem volt, és leállítottam az újraforgatást, hogy inkább errefelé a kincstárjegyes dolog felé menjek el, de most olvastam, hogy ugyan úgy egy halom kis dolog leveszi a pénzt. Érdemes egyáltalán váltani? Főleg hogy ha kiveszem vagy átutalok vagy ilyesmi akkor is leveszik a pénzt.

Ha igen, elmondja valaki az alapokat, hogy érdemes mit csinálni?

Köszi előre is.



2016. szept. 6. 18:45
 1/2 anonim válasza:

Hát figyelj, az 1 éves kincstárjegyre 2%, a 2 évesre évi 2,25% a kamat. Ebből csak kamatadó jön le,így a 'nettó kamat' 1,7% illetve 1,91%


Ami azt jelenti, hogy 1 év alatt a 200 000 Ft-ból 203400 Ft, míg a kétéves futamidő alatt 207 712 Ft lesz.

2016. szept. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, csakhogy ez teljesen elméleti, ezért akartam kivenni a bankból a pénzt. De olvastam hogy vannak más költségek, én nem értek ehhez, de ha bankból utalok leszednek, vagy ha nyitok számlát vagy mi, akkor is van díj ha jól értettem.

ÍGY megéri-e, ez a fő kérdés. Mert ha a végén még mínuszban is jövök ki, az nagyon jó lenne :D

2016. szept. 7. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!