PayPal vagy wire transfer?

Figyelt kérdés

Internetes munka után kapnék fizetést havonta dollárban. Ezt a két fizetési lehetőséget ajánlották fel, illetve harmadiknak még Amazon ajándékkártyát. Melyik a jobb /olcsóbb /biztonságosabb választás? Egyáltalán melyik mit jelent?

Van egy forint alapú (junior) számlám bankkártyával és egy nagyobb összeggel rajta, és van egy devizaszámlám bankkártya nélkül és jelenleg szinte üresen.

Ez esetben hogy csináljam?


2016. szept. 11. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Wire transfer az az egyszerű átutalás. Ha a devizaszámlád dolláros, kézenfekvőnek tűnik arra. PayPal akkor jó, ha onnét szándékozod elkölteni. Ha pénzre váltod, jelentős költséggel jár. Kérheted forintos (vagy nem dolláros deviza) számlára is, csak az érkező dollár automatikusan az adott devizára váltódik.
2016. szept. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

'Egyáltalán melyik mit jelent? '


Jajjj.... aranyom, meseld mar el milyen 'munkara' vettek teged fel, hogy ezekkel a dolgokkal nem vagy tisztaban.


paypal: paypal.com, tessek elolvasni. Ha nem megy, ne vagj bele semmilyen uzletbe.


wire transfer: kozvetlen banki utalas (gyanitom nincs bankszamlad sem, tehat ez kiesett)


amazon kartya: mivel az amazon nincs jelen Magyarorszagon (ertsd: csomo mindent nem szallitanak ide vagy csak jelentos koltsegek felszamolasaval), ezzel se sokat tudsz kezdeni.

2016. szept. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
#2 vagyok, na tehat, a bankszamlas reszt beneztem - ennek ellenere NE kezdj igy uzletbe/munkaba, mert nagyon csunyan atvernek.
2016. szept. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Wire transfer Amerikából nagyon drága lehet a közvetítő banki jutalékok miatt, akár 50-100 dollár is. Gondolom, pénzre van szükséged, így Amazon ajándékkártyákkal nem sokra mennél. Szerintem a Paypal számodra a legjobb megoldás.
2016. szept. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Világéletemben készpénzt használtam, nem értem, ez hogyan minősetene engem, mint munkaerőt.


Valójában pedig tudom, mit jelentenek ezek (van PayPal fiókom is), csak gondoltam, szájbarágósabb választ kapok, ha megkérdezem azt is. De azt is gondoltam, hogy lesz valaki, aki beleköt. A munka maga arról szól, hogy az internetet használó emberek tipikus gondolatmenetét előre megjósoljuk.


Én is attól félek, hogy átvernek (habár általam ismert ember ajánlotta, illetve elég bonyodalmas folyamat volt az állásinterjú), ezért szeretnék egy üres számlát használni, viszont mivel nem értem, hogy maga a PayPal hogy működik, és nem tudom, milyen díjak vannak, ezért nem tudom, megéri-e. A junior számlán "elvileg" semmi nem kerül pénzbe, kérdés, hogy ebbe pl. az ilyen átutalások is beletartoznak-e. Gondolom, nem. A devizaszámla nem dollár-alapú. Alapvetően nincs szükségem a pénzre, ez az egész félig jótékonykodás-alapú, jelképes összeget kapsz csak.

2016. szept. 11. 21:53
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

'A munka maga arról szól, hogy az internetet használó emberek tipikus gondolatmenetét előre megjósoljuk. '


Aha... es te ugy akarsz ennek nekiesni, hogy lilafingod nincs az egeszrol. De most mar tenyleg kivancsiva tettel, mi ez a melo...?

2016. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Itt én vagyok a kérdező. Válaszolj a kérdéseimre, légy szíves! Ha nem vagy rá képzett /nem tudod a választ, akkor semmi baj nincs, én sem tudom. Csak ilyenkor ne kommentelj.
2016. szept. 11. 22:21
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"viszont mivel nem értem, hogy maga a PayPal hogy működik, és nem tudom, milyen díjak vannak, ezért nem tudom, megéri-e."


A Paypal-nak alapból nincs semmilyen díja. Regisztrálsz, megadod egy másik PayPal felhasználónak az email címet, amivel regisztráltál, és így tudnak neked pénzt küldeni.

Ha a pénzt ki akarod venni, hozzá kell csatolnod a PayPal-hoz a bankszámládat. A PayPal Magyarországra csak Forintot fizet ki, így Forint alapú számlát kell csatolnod. A dollárt a saját árfolyamán fogja átváltani, ami rosszabb, mint a banki árfolyam, de ezen felül a pénz számlára utaltatásánál sem merül fel költség.

A Paypal számládon lévő pénzt le is vásárolhatod olyan kereskedőknél, akiknél lehet PayPal-lal fizetni. (pl. Ebay)

Ha PayPal-ra regisztrálsz és hozzácsatolod a bankszámlád, semmilyen visszaéléstől nem kell tartanod, nem fog a pénz eltűnni a számládról.


"A junior számlán "elvileg" semmi nem kerül pénzbe, kérdés, hogy ebbe pl. az ilyen átutalások is beletartoznak-e."


A PayPal-ról érkező, forintra váltott összeg jóváírása nem fog pénzbe kerülni. Ha Wire Transfer-rel dollárt utaltatnál forint számlára, tehát a számla pénznemétől eltérő devizanemet, annak lehet díja, ezt nézd meg a bankszámla kondíciók között. Így ha wire transfert választasz, mindenképp egy USD számla nyitása lenne célszerű.

De az amerikai utalásnál mindig közvetítő bankon keresztül zajlik a történet, és ez a bank magas jutalékot vonhat az utalt összegből, még ha az OTP maga nem is számítana fel semmit.

Ezt a közvetítő banki díjat kerülheted el, ha a PayPal-t választod.

2016. szept. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én USD devizaszámlát nyitnék (100 ft kb meglévő folyószámla mellé), és arra kérném, mert akkor sokkal

kevesebb költsége van, mintha paypalról akarnál pénzt

kivenni. 1000 dollár esetén Paypal konverzió és jutalé-

kok miatt akár 100 dollár is lehet a veszteség...


Devizaszámláról meg akkor utalsz magadnak forintot,

amikor úgy áll az árfolyam, tehát még akár nyerhetsz

is rajta.

2016. szept. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ a beérkező összegtől is, hogy érdemes-e wire transfert választanod. Én havi 2000 dollár alatt nem ajánlanám.

Íme, a nagyobb amerikai bankok díjai (táblázatban a foreign outgoing oszlop)


[link]


45-50 dollár alatt nagyon nem áll meg és alig hiszem, hogy a kifizetőd ezt átvállalná. Ha correspondent bank is részt vesz az ügyletben, az szintén levesz pénzt.

Mindenképpen kérdezz rá ezekre a díjakra a kifizetőnél, mielőtt kifizetési módot választasz.


Több ezer dollárnál már valóban jelentős veszteséged lesz a Paypal átváltásnál, ha csak pár száz dollárra számítasz, akkor viszont a banki díjak a magasabbak.

2016. szept. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!