Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkeret megszüntetése,...

Hitelkeret megszüntetése, vagy hobbi? Melyiket választanád?

Figyelt kérdés

250ezer forintos hitelkeretünk van.

Általában ebből szoktuk finanszírozni, ha szükségünk van valami plusz dologra, majd úgy fél év alatt kényelmesen visszatöltögetjük.

A legutóbbi vásárlás után most sikerülne végre újra megszabadulni tőle, már nagyon unom, szeretném lemondani az egészet.

Viszont most jöttünk rá férjemmel, hogy mindketten odavagyunk a kempingezésért - illetve én eddig is tudtam, ő meg egy kirándulás alkalmával jött rá :D

Mire mindent összeszedünk ahhoz, hogy biztonságosan, kényelmesen eltölthessünk több napot a szabadban, már majdnem ugyanennél az összegnél tartunk.

Ha most megvásároljuk a cuccokat, az őszi hétvégék tökéletesek lennének a vadkempinghez. Ha gyűjtögetni kezdünk, akkor valószínűleg az egész tolódik jövő nyárra, de végleg letudtuk a hitelkeretezést.

Ti melyik megoldást választanátok, és miért?


2016. szept. 15. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Tipikus 'tucskok' vagytok, ha van penz, hejj ripityom, koltsuk el, akkor is ha 45%-os kamat van a torleszoreszleteken, aztan meg megy a siras, hogy jajj nem megyunk semmire, mer' folyton torleszteni kell.
2016. szept. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
1. nagyon jol leirta!
2016. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tipikusan azok vagyunk, akik fél év alatt félretesznek 250ezer forintot, úgy, hogy mellette élnek, költekeznek, mindketten jól keresünk, az átlag színvonal felett élünk.

A hitelkerettel fedezzük az extra kiadásainkat, legutóbb zongorába fizettünk bele.

Eddig a legnagyobb kamat, amit kifizettünk a keretre, 2000 forint volt.

Egy hónapban sem használjuk ki teljesen, ha nem lennék megrögzötten egészségpárti, és nem kétszer annyit fizetnénk ételre mint mások, akkor igazából szükség sem lenne rá, mert pillanatok alatt összejönne az adott összeg.

Egyébként köszönöm az építő jellegű válaszod :)

2016. szept. 15. 16:56
 4/8 A kérdező kommentje:

Igaz, hülye ötlet volt itt feltenni a kérdést, mert a legtöbben addig jutnak el, hogy a hitelkeretből élelmezik magukat, nehezen képzelik bele magukat egy másik helyzetbe.

Vegyétek tárgytalannak,. megyek is a dolgomra :)

2016. szept. 15. 16:59
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Vágjatok bele, jó lesz már időn ősszel kikapcsolódni.
2016. szept. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

"Tipikusan azok vagyunk, akik fél év alatt félretesznek 250ezer forintot, úgy, hogy mellette élnek, költekeznek, mindketten jól keresünk, az átlag színvonal felett élünk."


Akárhogy számolom, ha visszafizetitek szépen lassan a hitelkeretet, akkor enélkül is félre tudnátok tenni ugyanennyi, vagy kevesebb idő alatt 250 ezret az extra kiadásokra. Csak éppen kamatot nem kéne fizetni rá. Azt is ugyanúgy vissza lehet töltögetni. A válaszaid alapján te inkább önigazolást keresel, mintsem a véleményünkre vagy kíváncsi.

2016. szept. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Én agyf***szt kapnék, ha a hitelkeretem tartósan negatívban lenne. Van nekem is, általában hónap elején használok is belőle, mert néha 1-2 nappal később jön a fizetés, de több hónapra átnyújtva nem használnám. Marha magas a kamata, nagyon nem éri meg.
2016. szept. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Te döntöd el, hogy 250 000Ft hitelre, érdemes-e számodra 306 250Ft-ot visszafizetni, ami 56 250Ft kamatot jelent, de cserében pár napot tudtok idén is vadkempingezni.


Igaz nem értem ezen mi kerülne annyiba, halózsák (TESCO) 2500Ft*2, sátor 4890Ft, kemping tűzhely 4640Ft, szúnyogriasztó 550Ft.


Szerintem mikor kalkuláltatok valami luxuskempingben gondolkoztatok szaunával, légkondival, miegymás... Az viszont a vadontól elég messze van :)


Félre ne értsél nem vagyok a vadkempingezés ellensége, gimis koromban 3 hetet a Balaton közelében így töltöttünk, 3 horgászengedély (a napi kajaadag fedezésére), fejenként 1-1 hálózsák, megegyeztünk néhány elhanyagolt kertes ház tulajával, hogy kiirtsuk a gazt cserében az udvaruk végében táboroztunk le, totál 3 óra meló fejenként, 11-en voltunk és 3 hétre volt helyünk.

17 000Ft-ból kijött 3 hetem az utazást is beszámítva.


Erdei vadkempingezés egy haveromék erdejében, kannás ivóvizet vittük minden mást a hely adott, bushcraftoltunk mi építettük a helyet, tehát sátor nélkül igaz hálózsákja a lustábbaknak volt (pl. nekem), gombáztunk, bogyót szedtünk, patakban halásztunk, nyulat fogtunk. Biciklivel letekertünk 80km-ert, 1Ft-ba sem került a 10 nap! Fogytam 2 kilót, de így is van még sajna felesleg, viszont felejthetetlen élményt ad :)


Nálam ezt jelenti a vadkempingezés, másnak pedig, hogy csak 40 csatorna fogható a TV-ben 57 helyett, igaz nem lehet mindenki egyforma.

2016. szept. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!