Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bankba érdemes manapság...

Electra88 kérdése:

Melyik bankba érdemes manapság pénzt gyűjteni úgy, hogy ha már nem is igazán kamatozik, de mikor kivesszük legalább kevesebb pénzünk ne legyen?

Figyelt kérdés
MKB bankban nyitottunk férjemmel devizaszámlát. Ő külföldön dolgozik, eurót teszünk be. 1 év múlva szeretnénk lakást venni. Addigra ha minden jól megy 30000 euró lesz a számlán. Múltkor voltam bent a bankba és azt mondták, ha majd eljutunk odáig, hogy ki szeretnénk venni az összes pénzből 1,3 %-ot vonnak. Számolgattam az forintba átszámolva vagy 100 ezer ft lesz. Ha nem vesszük ki és netbankon keresztül utaljuk akkor 0,33%-ot vonnak meg gondolom még forintra átváltásnál is jól lehúznak.Kiakadtam rajta. Így is ami kamatot eddig a lekötésre kaptunk talán fedezi a havidíjak összegét. Most még sokkal kevesebb pénzünk van bent, mint 30000 euró. Melyik bankba érdemes átvinni amelyik nem von ennyit? Illetve érdemes-e átváltatni inkább forint számlára tenni vagy hagyni devizában? Lekötni max 1 évre tudjuk, mert utána lakást szeretnénk venni. Aki tud érdemi információval szolgálni köszönöm szépen!
2016. okt. 5. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:

AXA oldalán nézelődj. Korrekt díjszabás.


Készpénzfelvételnél pedig állam bácsi magánszámláról

6000 ft-ban maximalizálta a levonást, ezt ki kell

majd fizetned, ami ezen felül van, az már a banki

költség.

2016. okt. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xswerdy ***** válasza:
Devizaszámlát külföldön érdemes tartani, nem magyar bankban. Sokkal kedvezőbbek a költségek (nekem német bankban ingyen), csak nem biztos, hogy könnyű itthonról megnyitni.
2016. okt. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Utána nézünk jobban itthon is és férjem körülnéz németben is mik a lehetőségek.
2016. okt. 9. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!