Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál érdemes számlát...

Melyik banknál érdemes számlát nyitni kizárólag internetes vásárlásra?

Figyelt kérdés

Nem nagyon vagyok otthon ezekben a dolgokban. PayPal számlát szeretnék nyitni. De szügségem lenne hozzá egy olyan számlára amivel fel tudnám tölteni...

Voltam az OTP-nél de olyan árakat mondtak hogy azthittem leesik az állam. Én KP-ben kapom a fizetésemet. Tehát nem utalnak.

Olyan számlára lenne szügségem amit ha KP-vel feltöltök ne kelljen havi 3000Ft-ot fizetnem a semmiért. Melyik banknál érdemes érdeklődni?



2016. okt. 15. 14:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mit kérdeztél az OTP-ben, de biztos, hogy nithatsz náluk netbankos számlát havi 500-600 forintért. A 3000 meg hasonló összeg valami nagyon extra cucc lehet, vagy pedig a bankkártya ÉVES díja...

Netbankhoz meg már adnak virtuális kártyát.

2016. okt. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Világosan elmondtam a bankban a hölgyeménynek hogy mire lenne szügségem. Hozzátettem azt is hogy PayPal-lal szeretnék interneten vásárolni. És azt is hogy Készpénzben kapom a fizetésemet.

Erre mondta hogy hozzak egy munkáltatóit, és igényeljem az American Express kártyát... Mondom nekem nem hitelkártyára van szügségem csak arra hogy ki...szott neten tudjak vásárolni átutalással. Erre közölte hogy 2700Ft vagy mennyi a számlavezetési díj és vagy 8000Ft csak az hogy kapjak egy kártyát... Erre én "havonta?" Erre ő "Igen" Tehát én sem tudom ő mire gondolt azzal hogy megfogalmaztam neki, érthetően hogy mire szeretném használni a számlát... Erre ő olyan összegekről beszélt hogy kiakadtam... 2700Ft-ot nem vagyok hajlandó havonta kidobálni az ablakon.

2016. okt. 15. 16:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A Netszámla- csomag valóban 580 ft csak havonta, ehhez lehet kapcsolni Paypal-t, csakhogy a Netszámla-csomagnak van egy olyan kitétele, hogy munkabérnek kell érkeznie a számlára. Régen - nem tudom, ez él-e még - elég volt, ha családi érkezik rá... talán ez megoldás lehet, ha van gyereked...

Kérdező, ha "rászoksz" a netes vásárlásra, akkor ennél a számlacsomagnál ingyenes az utalás is - bármennyit vásárolsz - szóval nem butaság szerintem.

Lehet, hogy találsz olyan számlacsomagot, ami olcsóbb, csak ha pl. egy utalás 280 ft, akkor szinte ugyanott vagy, mert apránként elköltöd a pénzed.

2016. okt. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
24%

Szerintem az elérhető legjobb számla most a Gránitbank Digitális számlacsomag. Nincs feltétel (nem kell érkeznie pénznek), nincs számlavezetési díj, 1390Ft éves díja van a kártyának, ami elvileg sima Mastercard, ami alkalmas online fizetésre, azaz jó Paypalhoz (de ezt számlanyitás ELŐTT érdemes megkérdezni). Hátránya viszont, hogy ezt a kártyát csak személyesen igényelheted Bp-en (ha ez nem megy, évi 5490 a kártya), nem lehet rá kp-ban befizetni (megkéred egy ismerősöd, hogy utalja el, és 1000Ft-onként adsz neki max egy százast de akkor drága bankja van), nem kérhetsz rendes SMS-t csak alkamazásba (mondjuk ez előny is) és nem kérhetsz papír alapú kivonatot (mai világban ez sem nagy hátrány).

Sajnos tényleg nagyon drága az összes bankszámla, főleg ha nem érkezik rá havonta fixen pénz.

2016. okt. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Most írtam az OTP-nek azt mondták hogy az OTP Simple-t igényelhetem. És az havonta mindössze 599Ft. szerintem ez még elfogadható.

Ami van ez a Gránit bank vagy mi. Ezt is néztem. És valóban nincs számlavezetési díj. a kérdés az hogy meddig.

Illetve az is kérdés hogy erre a számlára hogyan tudok utalni pénzt. Budapesten lakom. Tehát az igénylése nem lenne nagy gond. Viszont korbban erről a bankról még soha nem hallottam. Szerintetek melyiket lenne érdemes választani?

2016. okt. 16. 08:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nos, lehet, le leszek húzva emiatt, de az sem érdekel - elmondom a véleményem :-)

Én az OTP bankot választanám, mert:

1. - hosszú évek óta ügyfele vagyok, soha nem hallottam még olyant, hogy hackerek feltörték volna, s adatokat szereztek volna meg - míg más bankoknál ez már előfordult - tehát biztonságosnak tartom

2.- nekem az is számít, hogy ha véletlenül mégis be kell mennem a bankfiókba, akkor lehetőleg ne a város másik végén legyen

3.- sok helyen van automatája, ha készpénzt kell felvennem, de ez Téged valószínű nem érint :-)

2016. okt. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek annyiban, hogy mindenhol van bankfiókja. de tényleg nem érint...

Ha véletlenül meghackelnék a számlát, amire nem látok túl nagy esélyt. max buknék 20-30EFt-ot Tehát annyira ettől nem tartok...

Nekem tényleg csak arra kellene hogy ha pl Google Pley-en Steamen vagy mondjuk Ebay-en szeretnék vásárolni valamit, akkor ne érezzem azt hogy 20 évvel le vagyok maradva.

Nekem inkább csak az lenne a lényeg hogy minél olcsóbban tudjak bankszámlát fenntartani.

2016. okt. 16. 09:25
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

:DDD

Bocs, nem Téged nevetlek ki, csak rá akartam nézni a Gránitbankra, hogy mégis milyen és a következő fogadott a netbankos oldalon:

[link]


Nem mintha az OTP-nél nem lettek volna kísérletek, de én abban valahogy mégis jobban bízom :-)


A Gránitbanknál valamilyen feltételeknek kell megfelelni az ingyenes számlavezetéshez - de sajnos nincs időm kibogarászni, hogy minek.

2016. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Megnéztem, amit Koplárovics Béci írt: Digitális számlacsomagnál tényleg 0 ft a számlavezetési díj, de::


"NetBankon keresztüli belföldi forint utalások(rendszeres és eseti) 0,40%(max.8000 Ft) "


Szóval, ha utalni is akarsz a Paypal számládra, akkor nem biztos, hogy jobban jársz...

2016. okt. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi az infót.

Én is inkább az OTP fele hajlok.

Az van minden sarkon, És elmondtam live chaten is hogy nincs módom rá hogy a jövedelmemet banki átutalással kapjam. tehát így elvileg havi 600Ft-ot kell fizetni azért hogy van egy kártyám. de ez legalább tiszta. Annyit még hajlandó vagyok áldozni rá. :)

2016. okt. 16. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!