Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik ha nem fizetem be?

Mi történik ha nem fizetem be?

Figyelt kérdés
Számlát küldtek az fhb-tól,hogy fizessem ki a mínusz 8000 ft-ba lévő bankkártyám túlhívását. Mi történik ha nem fizetem be?

#lehúzásazösszesbank #legális kizsákmányolók
2016. okt. 21. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos minden ilyen apróbb tartozást is a bankok szigorúan vesznek, szóval fizesd be.

Van egy ismerősöm aki banki kölcsön igénylésénél megkapta az orra alá hogy a másik banknál egy mínuszos számlája van már évek óta, nem a jó pontok közé sorolták elhiheted.

2016. okt. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Minek neked bankszámla, ha nincs rajta pénz?

Akkor kellett volna megszüntetni, mikor lenulláztad.

Fizesd ki és szüntesd meg.

2016. okt. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nem használtuk a kártyát, mert elavult. Egyszer csak 40 ezres csekket küldtek a kezelési költség díját. Mi nem is használtuk már több éve. Voltunk naivak, befizettük a sokadik felszólításra, aztán mondtuk, hogy szüntessék meg.

Tudod hogy szüntették meg? Sehogy, megkapták a pénzt és ennyi. Egy papírt nem kellett aláírnunk. Szemét, lehúzos banda az egész. Az a pénz egy havi albink ára volt.

2016. okt. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezért nem lesz soha az életbe nekem többet bankkártyám. ;)
2016. okt. 24. 12:28
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

"Mi történik ha nem fizetem be?"


Az történik, hogy átadják követeléskezelőnek, aki ráteszi a maga munkadíját (ekkor már nem csak 8 ezret kell fizetned), majd, ha ezután sem fizetsz, akkor végrehajtóhoz kerül az ügy, s akkor már a végrehajtó is ráteszi a maga díját - így aztán könnyen akár 40 ezer ft is lehet a 8 ezerből.

Jobban jársz, ha befizeted...

Amúgy a bankkártyának van éves díja - mint ahogy a számlavezetésnek is: ez nem lehúzás, hiszen semmi sincs ingyen. Ha felszállsz a buszra, annak is ki kell fizetni a viteldíját. Az, hogy Ti esetleg nem használtátok a kártyát, arról a bank nem tehet.

Amúgy meg nem is kötelező a számlához kártyát igényelni.

2016. nov. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!