Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy összegben törleszteném a...

Egy összegben törleszteném a Diákhitelemet. Baromi sok a kamat, amit évente rátesznek. Több százazer forint. Szerintetek egy összegű befizetés esetén adnak kedvezményt? Volt már erre példa?

Figyelt kérdés

2016. nov. 2. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem fognak. A kamatokat a szerződés szerint számították fel, több százezer forint kamat esetén többmilliós tőketartozásod van. Az egy összegben fizetés csak egy lehetőség, nem jár érte kedvezmény.
2016. nov. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Mi a sok kamat? Több szàzezer? Azt hogy? Több milliós tőketartozásod van? Akkor ne csodàlkozz.
2016. nov. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

3 millió környékén járhat. Nem nagyon akaródznak még azt sem engedni, hogy visszafizessem.


Még anno, amikor elkezdték a Diákhitelt, akkor vettem fel. Havi 25 ezret. Nem bulira, megélhetésre.

2016. nov. 2. 11:05
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom az előìrt minimàlis törlesztést fizetted. Na, itt ba**àk el sokan. Minimàlis törlesztèsssel soha nem fogod visszafizeni a tartozást, hisz nagy a tőke tartozàsod. Ha vissza akarod egyben fizetni, megteheted, kitöltesz egy nyomtatvànyt es fizetsz. Ennyi.
2016. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget. Rendesek vagytok. Majdnem mindenki ezen az oldalon.


Közel 3 millió a tartozásom. Most kértem le az egyenleget. Próbáltam méltányosságit kérni, nehezen élünk anyukámmal, azt mondták, hogyha meghalok, akkor nem kell visszafizetni. Kösz.


Szerintetek érdemes méltányosságit kérni? Más bank (mert ez egy állami banki szolgáltatás) örül, ha a hiteles egy összegben fizet.

2016. nov. 2. 11:20
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Mi az, hogy nem akarják engedni, hogy visszafizesd?


A DH-t bármikor lehet előtörleszteni (ez közvetlenül a tőketartozást csökkenti), illetve a normál törlesztés is lehet magasabb a kötelezően előírt összegnél (ez elsősorban a még nem tőkésített kamatot csökkenti, utána a tőkét).


Gyakorlatilag, ha megnézed az egyenlegedet a mai napon (tőke + még nem tőkésített kamatok), és átutalod vagy bankkártyával kifizeted az így kiszámolt összeget (normál törlesztésként), akkor a tartozásod megszűnik. Nem kell engedélyt kérni az egy összegben visszafizetéshez, nem kell hozzá semmilyen nyomtatvány.


Nyomtatvány a szerződés felmondásához kellene, ez esetben 8 nap múlva egy összegben lesz esedékes a teljes tartozás. Lényegében ugyanott vagy vele, viszont semmilyen előnye nincs, csak bajlódni kell a felmondással, ha meg utána mégsem fizetsz, akkor megy a NAV-hoz végrehajtásra egy összegben.

2016. nov. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 400 000-at vettem fel, a minimum törlesztőt fizettem 61 hónapig, most 193 776 az egyenlegem, összesen 339 642-et fizettem be, ez évi valamivel kevesebb mint 2 400 forint kamat.
2016. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Igen nagyon sok a kamat. En most neztem az egyenlegem es en havi 8400Ft-javal fizetem ami azt jelenti, hogy evi 100.800Ft-ot fizetek le. Es talaljatok ki ebbol mennyi megy torlesztesre. Kb 25% a tobbi ugyleti kamat. Rohadjanak meg. En felejelntem oket. Befizettem elotorleszteskent 1.500.000Ft-ot a 3 millabol es egy ev alatt 35.000Ft-ot vontak le a tokembol (ez a kotelezo havi reszletekbol). Ezek elmehaborodottak, ossze kene fognunk es csinalni valamit ez ellen, mert ez nem allapot. Az emberek nem tudjak visszafizetni egy par even belul, foleg amilyen fizetesek vannak. De senki nem fog tenni semmit az a szomoru en meg egyedul keves vagyok.
2016. dec. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!