Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van bankszámlám és értékpap...

Ha van bankszámlám és értékpapír számlám amin gyűlik a pénz, de idő közben elhalálozom akkor hogyan lehet azt kivitelezni, hogy egy általam kiválasztott személy hozzáférhessen a számláimhoz, de csak amikor már meghaltam?

Figyelt kérdés

Kicsit cifrán fogalmaztam, de remélem érthető.

Azt olvastam az interneten, hogy ha meghatalmazok valakit akkor ugye ő is hozzáférhet a számlához, de nekem az lenne a lényeg, hogy csak a halálom után férhessen hozzá, illetve kapja meg a rajta lévő összeget.

Ja és az illető jelenleg kiskorú, így is megvalósítható-e. pl. 18 éves korában elérhető lesz számára. (bár remélem annál tovább fogok élni :) )

De ez kivitelezhető?

Ha igen akkor hogyan?


2016. nov. 2. 23:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Végrendeletben kell feltüntetni.
2016. nov. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá végrendelet.

Ami szükséges, az egy úgynevezett "haláleseti rendelkezés" ami gyakorlatilag egy papírt jelent, amit a bankban aláírsz. Bárkit megnevezhetsz kedvezményezettnek. Az ilyen módon átruházott pénz nem kerül bele a hagyatéki eljárásba. Tehát még csak végrendelkezni sem kell. Elég egy ilyen megbízást aláírni a bankodban.

2016. nov. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

haláleseti rendelkezést nem lehet értékpapírszámlára tenni, csak folyószámlára, így az értékpapírszámlához nem fog hozzáférni az, aki javára rendelkezel

ez egyébként csak azt jelenti, hogy halálod után az általad megjelölt személy felveheti az összeget a számládról, nem kell a hagyatékit megvárni

de ez nem jelenti azt, hogy ez az összeg nem képezi a hagyatékod részét, tehát a törvényes örökösöd ugyanúgy igényt tarthat az összegre - ezért kell végrendelkezni - bár a törvényes örökös így is a köteles részt megkapja

2016. nov. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!