Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Új bankszámla nyitása ugyan...

Outstep01 kérdése:

Új bankszámla nyitása ugyan annál a banknál zárolt számla esetén lehetséges?

Figyelt kérdés

Az OTP Banknál zárolták a számlámat egy A. hiteles tartozás miatt. Azért nem tudtam fizetni az A. hitelem mert elveszítettem a munkahelyem és egy 600 ezres hitelt kellett volna visszafizetnem 10 hónap alatt ám a törlesztő részletem túlságosan magas volt. Mivel nem fizettem a részleteket és kisebb törlesztőrészletről nem sikerült megállapodnom a bankkal így Zárolták a bankszámlámat és behajtásra került az eset. Zárolás után sikerült megállapodnom a behajtócéggel egy jóval kisebb törlesztőrészletben amit csekken fizetek. Az eset 2 éve történt azóta fizetem a részleteket csekken és egy másik banknál van egy számlám amire érkezik a fizetésem. A szóban forgó zárolt számla jelen pillanatban is 0 forintos tehát nincs rajta tartozás mivel a behajtócég (otp faktoring) rendezte a tartozást. A problémám az hogy ameddig az otp faktoring felé nem rendezem a tartozást addig marad a zárolás a régi számlán.


A konkrét kérdésem az lenne hogy van e lehetőségem zárolt számla esetén új számlát nyitni ugyan annál a banknál? A jelenlegi bankom sajnos sorra zárja be a bankfiókjait és a legközelebbi bankfiókjuk 70 km-re van a lakhelyemtől?



2016. nov. 5. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:

"A jelenlegi bankom sajnos sorra zárja be a bankfiókjait és a legközelebbi bankfiókjuk 70 km-re van a lakhelyemtől"


Netbank miért nem jó? Szinte sosem megyek a bankba...


Amúgy nem hinném, hogy lehetséges újabb számlát nyitni - viszont sokan nem tudják, hogy az OTP-nek munkanapokon van élő chat szolgáltatása - legokosabb lenne őket megkérdezni - pontosabb választ adnának... :-)

2016. nov. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Melyik banknál vagy most?


Ha megszűnt az OTP felé a tartozásod, akkor nyithatsz újat.


Ha nem szűnt meg akkor megtagadhatják erre hivatkozva és jogosan járnak el. De nem biztos, hogy megtagadják.

Viszont a bankok általában az ÁSZF-ben rögzítik a beszámítás jogát, amit te elfogadsz a szerződés aláírásával.


Tehát ha ugyanannál a banknál ahol tartozásod van, pénz eszközöd is van, beszámíthatják azt a tartozás erejéig. Végrehajtási eljáráson kívül, egyáltalán minden hatóság igénybevétele nélkül.

És ilyenkor mentes részt sincs, mint az inkasszónál illetve nem 33%-ot mint a munkabérből történő letiltásnál.

2016. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!