Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudom behajtani jogilag...

Hogyan tudom behajtani jogilag, ha kezességet vállaltam és most tőlem vonják az összeget havonta a fizetésemből?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 30. 07:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Polgári peres úton de nem reménkedj rövid pereskedésben
2010. ápr. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha lejárt a törlesztés - azaz kifizetted az egész tartozást - akkor indithatsz polgári pert az eredeti adós ellen. (Tanulság, ne vállalj kezességet másokért.)


Még egy megjegyzés (ugyanis ezt sokan nem tudják,tehát nem bántani akarlak), a csupa nagybetü forumokban ordibálásként értelmezendö, tehát ne irj így, mert esetleg sérönek érzik néhányan.

2010. ápr. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedvező válaszokat, a tanácsot megfogadom!
2010. ápr. 30. 07:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Jól irták, polgári peres úton.


Megkérdezhetem, hogy mennyiről van szó?

Én hasonló ügyleten vesztettem 300.000-et, szerintem benyelem, mint drága tanulópénzt (az érintetthez fűződő személyes viszony miatt).. Jó lenne tudni, hogy nem vagyok egyedül ilyen naiv :P

2010. ápr. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

hát, én csak olyat hallottam, hogy ki kellett fizetni.

Ti. pont azt jelenti, azt írod alá, arra vállalsz kezességet, ha nem tud fizetni, te kifizeted helyette. :(


Azt hittem ezt a dolgot(kezességvállalást) megszüntették.

Azért vannak a különböző fedezetek (?)

2010. ápr. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A per indításáért fizetni kell.

Nagy az esélye, hogy elveszíti az ember a pert, egészen meglepő esetekben is.

Akkor marad az idegeskedés rengeteg idő, utánajárás, + az újabb anyagi veszteség.


Lehet, hogy jobban jársz, ha egyezkedni próbálsz.

Ha fizetni nem tud, adjon értéktárgyat

2010. ápr. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérjél az illető ellen fizetési meghagyást a bíróságon, ha nem mond ellent a határidő alatt, akkor per se lesz, rögtön végrehajtható...
2010. ápr. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2010. máj. 1. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!