Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Idős nagymamám szeretne...

Idős nagymamám szeretne banszámlát nyitni, de betegsége miatt nem tud bemenni személyesen. Van erre más mód esetleg?

Figyelt kérdés
79 éves és beteg is. Meghatalmazhat engem mint unokáját, hogy nyissak bankszámlát a nevében? Milyen íratok szükségesek ehhez?

2016. nov. 25. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Ennyi erővel méirt nem te nyitsz? Felteszem ügyetintézni se ő fog, állandóan rohangálsz majd meghatalmazásért?! Helyből marhaságnak tűnik az ötlet.
2016. nov. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fontos lenne, hogy az ő nevén fusson a bankszámla.
2016. nov. 25. 07:50
 3/8 Szakmayer válasza:
69%
A kiválasztott bankot kérdezd, ha valakik akkor ők tudják a választ.
2016. nov. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Mindent elő tudsz készíteni online, de az aláíráshoz szerintem ő kell. Kérdezd meg a bankot, hogy ilyenkor elfogadnak-e meghatalmazást.
2016. nov. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem menj be a bankba és kérdezd erről az ügyintézőket, ez a legbiztosabb. Én így kapásból azt mondom, hogy szakorvosi véleményt, véleményezést fognak kérni tőletek, hogy beszámítható e a nagymama egyáltalán és képes e olyan önálló döntést meghozni ami nem befolyásoltság alatt történik.
2016. nov. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kifogástalan szellemi állapotban van. Ilyen gond nem hiszem, hogy lenne. Mozgászervi beteg és súlyos szívbeteg. Nem szállítható. A tudata viszont tiszta teljesen, viszont szüksége lenne egy bankszámlára, mert szeretne külföldről rendelni és ahhoz bankártya kell, ami nincs neki. Amellett akar utalni is összegeket a külföldön élő rokonának, amihet szintén bankszámla szükséges. A TESCO-ból is azért nem tud rendelni jelenleg, mert nincs neki bankkártyája.
2016. nov. 25. 13:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Bankkártyája nem csak a saját számlájához lehet.
2016. nov. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A Gránitbanknál kérheted azt is hogy kijöjjenek házhoz a szerződéskötéshez Budapesten belül, kiszállás díja 5000 Ft.
2016. dec. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!