Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az Erste banknál van lehetőség...

Az Erste banknál van lehetőség a bejövő-kimenő utalások számítógépes programmal történő monitorozására?

Figyelt kérdés
Olyan megoldásra gondolok, mint, amilyet az Outlook csinál a Gmail-es fiókkal, beírjuk a felhasználói adatokat és automatikusan letölti az e-maileket. Ezt szeretném valahogy elérni lehetőleg Access-el és az Erste bankkal.

2016. nov. 25. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én vállalatirányítási rendszereket fejlesztek, és annyit tudok, hogy a bankok szoktak biztosítani olyan interface-t, amin keresztül el lehet érni a saját számlákat. Akár még átutalást is lehet indítani. Hogy ez fizetős szolgáltatás-e vagy sem, azt nem tudom, de gyanítom, hogy nem ingyen adják. Ha ez a fajta megoldás érdekel, akkor arra keress rá, hogy "Erste interface API". De ennek használatához programozni kell. Vagy esetleg nézz szét a vállalatirányítási rendszerek között, amik tudják ezt.


Az egyik volt kollégám azt csinálta, hogy a bankjánál az SMS szolgáltatásra előfizetett, és írt egy androidos alkalmazást, ami az SMS-eket feldolgozta, és ha a banktól jött az átutalásról az SMS, akkor kigyűjtötte belőle az adatokat, és a programból láthatta az egyenlegét stb.


Ha saját lakossági számládhoz kell, akkor én az utóbbi irányba mennék el. És lehet, hogy fejlesztés nélkül is megoldható a dolog. Vannak például androidos alkalmazások (MacroDroid és társai), amikkel mindenféle automatizmust tudsz megadni telefonon. Itt egy példa, hogy hogyan lehet egy SMS-ről értesítést felolvastatni, hasonlóan tudsz mondjuk egy SMS-t emailben továbbítani, vagy fájlba írni mondjuk egy hálózati meghajtóra, amit Access-ből már el tudsz érni:


https://www.youtube.com/watch?v=tuZQA6I19Cg


Ehhez persze fizethetsz az SMS szolgáltatásért + minden egyes átutalás után az SMS díját.

2016. nov. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen a részletes választ!


Igen, nekem is volt egy olyan gondolatom, hogy a kiküldött SMS-t kéne felhasználni erre a célra, csak az a kérdés, hogy az elég részletes-e. Mondjuk így utánanézve, utánagondolva lehet, hogy le is iratkozok az SMS szolgáltatásról, mert nem lesz olcsó, ha nagyobb lesz a forgalom. Szerintem ilyen API nincs az Ersténél, de majd utánakérdezek, hátha. Excel-ben viszont le lehet tölteni az aktuális számlaadatokat, csak ehhez be kell lépni. Az Excelt már lehetne kezelni. Valószínűleg ez lesz a megoldás egyelőre.

2016. nov. 26. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!