Lehet ebből problémám?

Figyelt kérdés
Nagyobb értékű ajándékvásárlást a családdal az én bankszámlánom keresztül fizettünk ki, (valamivel 500.000ft felett). A pénzt egy összegben fizettem be, és még aznap ki is fizettem online az ajándékot. Jellemzően pár tízezer forinton felül nem tartok pénzt a számlámon, az éves fizetésem viszont nagyjából annyi lehet mint ez az egyszeri befizetés. Belerondíthat ebbe a történetbe a nav?
2016. dec. 2. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem.
2016. dec. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem.
2016. dec. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Viszont szeretném tudni, hogy akkor ez esetben miért nem? illetve mire kell odafigyelnem legközelebb?


Azért mert nem értem el azt az összeghatárt amit a bank állítólag jelent a nav felé?

Vagy mert világosan látszik hogy egy konkrét terméket vásároltam és nem egyéb tranzakció történt?

Esetleg azért mert az éves fizetésem nagyjából fedezi ezt a kifizetést?

Vagy más oka van?

Szeretnék képbe kerülni, illetve szeretnék még idén magamnak is vásárolni valamit 100.000ft-on felül viszont nem tudom az még belefér-e ?

2016. dec. 2. 11:19
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem. Van hivatalos papírokkal igazolható jövedelmed, ami felteszem, eleve a bankszámládra érkezik és Te leveszed jó végén, mert jobbnak látod, ha otthon tartod előkészítve a betörőknek.

Ebbe nem köthet bele senki, a Te pénzed, azt csinálsz vele amit akarsz, olyan formában tartod és ott, ahol akarod.

Max ha érdeklődik a NAV, megküldöd neki a bérpapírjaidat, esetleg az év összes banki kivonatát, amiből látszik a számlamozgás.

2016. dec. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Készpénzben kapom a bérem, de a többi stimmel.
2016. dec. 2. 11:24
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Készpénzben kifizetnek még valahol hivatalosan?

Mert a "zsebbe 100" nem igazolható semmilyen papírral.


Tényleg nem kötekedni akarok, csak ez meglepett!

2016. dec. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nincs szó "zsebbe" pénzről, készpénzbe kapom és amennyire tudom ez így lehetséges is. Be vagyok jelentve és rendben vannak a papírjaim, ezt biztosan tudom.
2016. dec. 2. 16:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Természetesen lehetséges, nincs ezzel semmi gond!


Max. jelentették a NAV-nak a kiugró összeget, de nem lesz belőle semmi.

2016. dec. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is készpénzben kapom a fizetésem, és teljesen hivatalosan, nincs benne a szürke gazdaságot segítő összeg!

És még tudok egy csomó céget, ahol készpénzben kapják.


Nem lehet problémád, mert bizonyítható, hogy a családdal összedolgozva fizettél ki a bankszámláról egy nagyobb összeget valamilyen oknál fogva. Például, csak bankon keresztül lehetett intézni, nem akartál ennyi pénzzel rohangálni befizetni stb.


Én is megszoktam kérni a bankszámlával rendelkező családtagjaimat, hogy ezt-azt intézzenek már el a számlájukon keresztül Nekem, mert évi 2 ilyen eset miatt nem óhajtok egy egész bankot eltartani éveken keresztül. :)


Ne parázz, ez nem az az eset, ami miatt zargatni fognak!

2016. dec. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2016. dec. 4. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!