Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A munkáltatóm majdnem dupla...

A munkáltatóm majdnem dupla annyi összeget utalt mint amennyi járna. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mit csináljak? Lehet ez egy teszt része is? Lehet belőle bajom ha észre sem veszem és utána kiderül?

2016. dec. 8. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp kiderül. Az a korrekt, ha rákérdezel, de egyébként nem lehet karácsonyi prémium?
2016. dec. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlenül kérdezz utána: lehet prémium, 13.-ik havi fizetés, de akár még azt is el tudom képzelni, hogy a dec-i, évvégi zárások miatt akár a decemberi (januárban esedékes) fizetést utalták. Nekem pl. dec 31-én szoktak fizetni, de most 2 helyen is 15.-e után fognak.


Ha elköltöd és pl. a januári fizetésed, akkor az nagy kellemetlenség lenne Neked is...

2016. dec. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a decemberi fizetést még tárgyhónapban kiutalják, akkor sem egyben a novemberivel.

Nem is hiszem, hogy aznap, de hogy két utalás lenne az biztos.


Lehet, hogy prémium vagy 13. havi fizetés, ahogy előttem is írták.


Viszont lehet tévedés is. Sajnos ilyenkor ez a legvalószínűbb, már csak azért, mert ha szándékos lenne, valamit csak tudnál róla.


A helyedben azonnal jelezném és egyben azt is mondanám, hogy visszautalom.

Korrekt emberként fog tekinteni rád.


Továbbá ha téves volt az utalás, joga van visszakövetelni törvény szerint. De ha már idáig jut a dolog, neked mint munkavállalónak nem sok jövőd lesz ott vagy legalábbis nem valami szép.

Erre gondolj!

2016. dec. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg, mi van a bérpapirodon, abból kiderülhet. De a legjobb, ha rákérdezel, mi a szitu.


Ha csak úgy megtartod, és kiderül, az nagyjából lopás.

2016. dec. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az gyakorlatilag is lopás. Amúgy meg kérdező áruld már el, miért nincs magadtól annyi eszed, hogy megkérdezd? A bért is emberek utalják, becsúszhatnak hibák.....
2016. dec. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nos az a helyzet, hogy szóltam, tévedésből utaltak többet. Vissza utaltam 103 ezer forintot a saját költségemen és kaptam egy Köszönömöt és egy 1500 forintos vörösbort díszcsomagolásban!!
2016. dec. 9. 18:09
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ezzel a lépéssel sokkal többet fogsz profitálni.
2016. dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, bár már nem aktuális - meg szerintem jobban is jártál így :-) - de ilyen esetben simán megteheted, hogy az utalás költségét levonod a visszautalandó pénzből: ugyanis a másik fél hibázott, Neked ez nem kerülhet plusz költségbe. Azt hiszem, a PTK ír erről, de most hadd ne keressem ki...
2016. dec. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!