Mennyire fontos nektek a saját lakás téma?

Figyelt kérdés

Hullámzik az akarásom, hogy akarjak e idővel saját lakást, azaz hitellel leterheljem e magam huszonöt-harminc évre? Mai világban ki tudja, hogy ha költözni kell mert nincs munka a környéken akkor hova teszed a házat? Mondják, hogy akkor ki kell adni és törleszti saját magát. Igen, de a házra a felelősség a tiéd, mert neked kell állni ha valami elromlik, akkor amortizációt mondjuk a bérlő fizeti a kaucióból, de azért mégis. Most vagy van saját lakásom amit élvezik is, vagy sem... vagy érdemes, de nem egyedül hanem megvárni amíg családod lesz és ketten elkezdeni hitelt, mert úgyis rossz vért szül ha valakinek már van, akkor most az kié is lesz később, csak az enyém vagy mindkettőnké stb...

Illetve bármi xarra hitelt akár tv vagy ilyesmi nyugodt szívvel vesztek fel? Én írtózom a hitelektől, és előre írom, hogy nem vagyok gazdag, sőt most egyenlőre munkám sincs, szóval nem gazdag módjára osztom itt az észt csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.


2016. dec. 13. 07:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig az egyéni helyzettől függ. Hosszútávon természetesen jobban megéri ingatlanba fektetni, mint nem fektetni semmibe, de ha anyagilag belerokkansz, akkor nincs értelme.


Nekem az önerőre sincs pénzem, szóval esélytelen egyelőre a saját lakás. ha neked nincs rendszeres jövedelmed, akkor neked se ajánlom egy évtizedes hitel felvételét.

2016. dec. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De az is elgondolkodtató, hogy tegyük fel tíz év alatt összespórolsz egy önerőt valahogy. és arra még vegyél fel kölcsönt, ami lehet utána tíz év múlva bebukik, vagy muszály vagy valamit csinálni mert költöznöd kell mondjuk munkahely miatt. viszont albérletben élni egész életében az embernek nem lehet, ez is tény. Illetve az is nagyon jó kérdés, hogy egy szülő mennyire köteles úgymond egy házat letenni az asztalra a gyerekének, hogy úgymond legalább ezzel előrébb legyen ha felnő illetve amit örököl a szülő után úgy értem.....
2016. dec. 13. 07:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
egyedulallokent tok felesleges sajat ingatlan, hacsak nem akkora a jovedelmed es a vagyonod.
2016. dec. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
persze egyedül felesleges. de úgymond egy idő után egy nőnél ez is számít ha ismerkedek, hogy hol tartok.. tehát mit tudok felmutatni nem? mondjuk most ne a hiteles házat nézzük. egy nő tudat alatt nézi hogy egy harminc egynéhány éves valakinek akivel ismerkedik mit tud mutatni....
2016. dec. 13. 07:51
 5/11 anonim válasza:
100%

Én személy szerint idővel mindenképp szeretnék saját lakást, vagy házat. Jelenleg albérletben lakom, lakótárssal, de nem a legkifizetődőbb ötletem volt, sajnos korán kellett felnőnöm egyéb okok miatt. Barátommal néha szoktunk erről beszélni, mi hogy legyen a jövőben, mi úgy tervezzük, hogy amint lesz munkahelye (jelenleg ő sem dolgozik sehol), minden hónapban tesz félre ő is egy bizonyos összeget és amint lehet albérletbe költözünk. Sajnos lakótársammal is elég sok a veszekedés és a konfliktus és nem vagyok az a fajta ember, aki bármit megáll szó nélkül...

Szóval először mindenképp albérletben gondolkodunk, aztán ha úgy állunk anyagilag, akkor veszünk egy házat. Lakásvásárlásban nem is gondolkodunk, mert később babát szeretnénk, meg egy kutyust is és annak nem lenne jó panelban. Tudom nagy igények, de hátha sikerül. Abba eddig bele sem gondoltam, hogy munka miatt költözni kellene.

Sok sikert a munkakereséshez!:)

2016. dec. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát igen kettten másabb. azért is mondom, hogy kicsi házat egyedül elkezdeni fizetni ami kettőnek meg ha baba lesz már kevés, akkor azon megy a hitel, de elpocsékolni rossz volna.... szóval inkább amikor két ember együtt van, így a kifizetődőbb, meg ami kettőnké lesz azt akkor ketten fizesse az ember nem? Nekem most nincs párom, és nem vagyok smucig sem, csak fer alapon így korrekt. Idegennel meg én is éltem már sokat albiban, útálom ezt, valaki mindig többet megenged magának, hiába együtt fizetik.
2016. dec. 13. 07:57
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Engem már sokan próbáltak lebeszélni sajátról, de én mindenképp venni akarok. 23 éves korom óta azért spórolok, most 32 vagyok, egyedülálló, és van 8 millióm, szóval elég közel állok ahhoz, hogy vegyek valamit.

Addig nem érzem magam nyugodtnak amíg nincs egy kifizetett sajátom, mert mindig félek, hogy egyszer csak elvesztem az eszem és elverem a pénzt amit eddig spóroltam. Nagyon könnyű lenne, egy jobb nyaralás 500k-1m, fogorvosnál ott tudnék hagyni megint 1 milliót, venni egy autót, új laptopot, tv-t stb.

És ha lesz sajátom, utána már bármi van, pl elveszítem a munkám, nem kell aggódni semmiféle bérleti díj miatt, csak a havi kb 20 ezer forint rezsit meg kaját kell kifizetni. A fizetésemből is utána simán havi 100 felett félretudok tenni, és összespórolni dolgokra. Attól sem kell félni, hogy kiraknak, bármit csinálhatok a lakással, senki nem fog beleszólni.

Aki albérletet fizet, az folyamatosan mást gazdagít, és évek alatt súlyos milliókat kifizet olyan lakásért ami soha nem lesz az övé.

Tesóm nyugat EU-ban él, és ő is beleunt az albérletbe. 4 év alatt több mint 30 ezer eurót költött csak a bérleti díjra, úgyhogy inkább felvett hitelt hosszútávra, és vett egy sajátot.

Sokszor jönnek azzal, hogy mindek akar itt mindenki sajátot, nyugaton mindenki albérletben él....Ez nem igaz. Nyugaton is az emberek 50-70%-a sajátban lakik.

[link]

2016. dec. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igen de gondolom jól keresel ha ennyit összekuporgattál ennyi év alatt. de pl én úgy másfél milliót, hogy három évig güriztem pesten,és rokonnál laktam, adtam valamennyit rezsibe, kajába, meg magamnak vettem a száraz kaját úgymond stb-t, de magánéletem nem vol. de így belegondolva, főleg, hogy most meg nincs munkám lassan hozzá kelll nyúljak ehhez is, xar érzés. jó beletolni egy lakásba majd, de nem tudom... sokat nem engedtem meg magamnak ezen miatt, hogy legyen spórolt, de nyílván nem akarnám semmire elverni. isten ments.
2016. dec. 13. 08:55
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

"Aki albérletet fizet, az folyamatosan mást gazdagít, és évek alatt súlyos milliókat kifizet olyan lakásért ami soha nem lesz az övé. "


Mondjuk penzugyi szempontbol ez nem feltetlenul igaz.

2016. dec. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Én írtózom a hitelektől, és előre írom, hogy nem vagyok gazdag, sőt most egyenlőre munkám sincs, "


Szerintem ezzel választ is adtál a kérdésedre: Ha most nincs munkád, akkor egy esetleges hitelfelvételnél ilyen időszakban hogyan törlesztenéd a részleteket? Máris megcsúsznál, mert ugye a spórolt pénzed akkor már nem lesz meg - elmegy az önerőbe.

Írod, hogy van spórolt pénzed, de milyen áron? Szuper, hogy félretettél, ezért nagy gratula, de mint írod, semmire nem költöttél, nem éltél. Nem azt mondom, hogy bulizd el a pénzt, de azért egy-egy utazás, pihenés bele kéne férjen az életbe - főleg, ha fiatal vagy :-)

A nincs munka a környéken és lakás amortizáció dolgot jól látod - a lakáskiadás meg hely és gazdasági helyzet függő... Emlékszem még rá, hogy kb. 10 éve Bp belvárosában üresen álltak zsákszámra a lakások és nem volt bérlő.

2016. dec. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!