Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet több banknál bankszámlám?

Lehet több banknál bankszámlám?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy OTP, Raiffeisen, CIB Bank, stb És akkor melyik lesz az én bankom? Az összes ahol számlát vezetek?

2016. dec. 18. 10:50
 1/6 nemcso ***** válasza:
100%
Akárhány banknál lehet számlád. Te döntöd el, hogy melyik (és meddig) lesz a favorit.
2016. dec. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Több banknál is lehet számlád.


"És akkor melyik lesz az én bankom?"

Ezt a kérdést nem nagyon értem. Leginkább az lesz a te bankod, amelyiket megveszed.

2016. dec. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor majd arra kell felelned, hogy melyik az Ön bankja, akkor azt úgy éretik, hogy melyik banknál van az a számla, amit meg akarsz nekik adni. Mivel egy helyen csak egy számlát fogsz nagy valószínűséggel megadni, így az ahhoz a számlához tartozó bank nevéd fogod mondani. Vagy ha valakinek mesélsz az egyik számládhoz kapcsolódó dolgokról, akkor "bankom" alatt azt a számlát kezelő bankot érted majd, hiszen máskülönben értelmetlen lenne. Az ingyenes készpénzfelvétel azonban csak egy számlához igényelhető, tehát nem lehet mindhárom bankodnál (a "mindhárom bankodnál" kifejezés alatt az álatalad felsorolt három bankot értem, a stb.-t nem vettem bele).
2016. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Megteheted, csak az a kérdés szükséges e, illetve, megéri e?


Az Országos Betétbiztosítási Alap minden betétes számára, hitelintézetenként, 100 000 € értékhatárig végez kártalanítást, ha a hitelintézet fizetésképtelenné válik. Ezért, csak ezen értékhatár fölötti betét esetén van szükség arra, hogy valaki több hitelintézetbe helyezze el a pénzét.

Ha nincs a fenti indok, akkor a több intézetben elhelyezett pénz abban segít, hogy ha egyik fizetésképtelenné válik, nem kell a 20 napos kártalanításra várni, hanem lehet a másikban, többiben a pénzügyeket intézni.


Az ingyenes készpénzfelvétel korlátjáról már írt válaszoló.


A több intézetben elhelyezett pénznek több a díja. Azt célszerű mérlegelni, hogy megéri-e?

2016. dec. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

bármelyik banknál lehet több számlád is bankon belül, sőt, több kártyád is lehet a számlákhoz. Ha megfizeted a fenntartási, számlavezetési költségeket, akkor ez a szám végtelen.


az a te bankod, ahol számlád van.

2016. dec. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az Te bankod az, amelyiknek a részvényeivel rendelkezel (már ha Nyrt. formában működik).


Számlád akár minden bankban lehet, akár egy bankban párhuzamosan több is.

Ami például korlát, az az ingyenes készpénzfelvételi nyilatkozat. Azt csak egy banknál teheted meg egyszerre.

Sőt, bizonyos jövedelem felett már elvárás is, hogy több számlád legyen, mivel az OBA garancia csak 100e €-ig garantálja a kártalanítást.

2016. dec. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!