Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkártyát hogy tudom...

Hitelkártyát hogy tudom megszüntetni?

Figyelt kérdés

Tavaly vettem áruhitelre egy tv-t, 12X12.000 részletre.

Kaptam mellé egy Cetelem hitelkártyát is, de nem is aktiváltam, nem használtam egyáltalán.

A hitelt most visszafizettem teljesen, szeretném a hitelkártyát a 230.000 ft-os hitelkerettel megszüntetni.

De nem igazán találok erről SEMMIT a Cetelem oldalán.

Egyáltalán meg kell szüntetni, így, hogy aktiválva sem volt? Vagy egy idő után magától megszűnik? Én nem akarom, hogy a nevem mellett hitelkártya keret legyen.

Másrészt a Cetelemnek kb egyetlen bankfiókja van az országban, szóval 0% az esélye, hogy személyesen meg tudom szüntetni.

Telefonon azt mondta az ügyfélszolgálatos, hogy levélben elég megszüntetni, de nem volt hajlandó részletezni.

Nincs a Cetelemnek formanyomtatványa sem erre.

Most csak írok 2 sort hogy szüntessék meg és ennyi? Vagy hogy? Az aktiválatlan kártyát is küldjem vele együtt el? Honnan tudom,hogy tényleg meg is szüntették?


2016. dec. 18. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van a honlapon online ügyfélszolgálat azért kérdezz rá ott is.


Ha levélben is fel lehet mondani, akkor azért illene, hogy legyen rá formanyomtatvány.


Kérdezz rá arra is, hogy vissza kell-e küldeni a kártyát. Ha nem küldöd vissza, akkor letiltják és ennek van-e díja.



Ha nincs formanyomtatvány akkor írj egy egyoldalú felmondó nyilatkozatot.


-Megszólítás

-Azonosítsd magad (Név, születési hely, idő, anyja neve, valamilyen ügyfélazonosítót is írja bele, ha van, bár ezt nem lehet kötelezővé tenni)

-Azonosítsd a szerződést (hitelkártya szerződés és valamilyen szerződés szám)

-Írd le, hogy mit akarsz (egyoldalú rendes felmondással felmondani a szerződést)

-Kérd, hogy amennyiben a nyilvántartásuk szerint az egyenleged nem nullás, haladéktalanul közöljék és amennyiben negatív, az ÁSZF illetve a szerződésed szerint megfizeted. Amennyiben viszont túlfizetésed van, jelöld meg, hogy milyen bankszámlára kéred visszautalni!

(A felmondás előtt átutalással vagy ahogy lehetséges fizesd vissza a teljes tartozást, hogy csak az esetleg még nem könyvelt tranzakciók maradjanak. A legjobb az, ha nullás az egyenleged, amikor felmondod.

-Írd le, hogy a kártyát mellékelted a levélhez, amit tegyél is bele a borítékba. (Persze ha telefonban vagy az online ügyfélszolgálatnál egyértelműen nem mondták azt, hogy nem kell.)

-Kérd az adataid KHR rendszerből való törlését, az ÁSZF, a szerződésed és a jogszabályok szerint. (Hogy ez milyen határidővel történik meg ezek szabályozzák.)

-Kérj egy írásos nyilatkozatot a banktól, miszerint megszűnt a hitelkártya szerződésed és nem áll fent tartozásod feléjük.

-Kelt: helység, dátum

-Aláírás. Banknál bejelentett módon írd alá! Ha nem úgy írod alá és jelentős eltérés van, megtagadhatják a teljesítését!


Az alján két tanúval írasd alá.

Előttünk mint tanúk előtt: és ide jöhet a nevük, állandó lakcímük és a személyi igazolvány számuk illetve természetesen az olvasható aláírásuk.

2016. dec. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A levelet természetesen tértivevényesen add fel a bank postacímére!


Ja és olvastam, hogy a kártyát nem aktiváltad, viszont én azt nem tudhatom, hogy milyen szerződés jött létre köztetek. Az hogy a kártya fizikailag működőképes-e csak egy dolog.

A hitelkártyaszámlának lehet számlavezetési díja, a kártyának éves díja, stb... amiket akkor is rád terhelhetnek, ha nem vásárolsz a kártyával.

2016. dec. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kártya egy biztosíték a Cetelemnek. Benne van a hitelszerződésben, hogy ha nem fizeted a törlesztőket, ők aktiválhatják és beterhelhetik az esedékes részletet.

Ha fizetsz rendesen és Te nem aktiválod a kártyát, akkor a hitelszámlához kapcsolódó költségek nem terhelnek, és bizonyos idő után valószínűleg a szerződés meg is szűnik.


De érthető, hogy nyugodtabban alszol hitelkártyás szerződés nélkül, így javaslom, írj nekik egy levelet. Ha nincs formanyomtatvány, kötetlen formájú hivatalos levél legyen, amiben leírod a tényállást, tovább VISSZAVONOD a hozzájárulásodat ahhoz, hogy a Cetelem tárolja a személyes adataidat.

2016. dec. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ìrtam nekik emailt tegnap este a weblapon keresztül, küldtek is formanyomtatványt ma hozzá :)

Köszi a válaszokat! :)

2016. dec. 19. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!