Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel Fix vagy változó...

Lakáshitel Fix vagy változó törlesztőrészlettel?

Figyelt kérdés
Befektetési célból tervezünk ingatlant vásárolni Budapesten a következő év végéig. Mit gondoltok, 15 év futamidőre ideálisabb lenne a fix törlesztőrészletű lakáshitelt igényelni, vagy bevállalható az alacsonyabb THM -el rendelkező változó törlesztőjű lakáshitel (s ha emelkedne a törlesztőrészlet, korrigálnánk a bérleti díjjal (azaz emelnénk).
2016. dec. 19. 19:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%

Ugye viccelsz?

Pont ezért alakult ki ez a helyzet, mert alacsony volt az alapkamat és mindenki inkább lakást vett, mett olcsóbb volt, mint bérelni.

Ez viszont meg fog fordulni ha emelkedik, mert nem fognak annyian lakást venni, szal több marad albérletnek, mint ahogy régen is volt, másrészt ott a CSOK.

Szal nem hinném, hogy te fogsz emelgetni, sőt, szerintem bele kell majd tolnod, hogy kifizésd a törlesztőt.

2016. dec. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Már mint az alapkamat, ha emelkedik(ami tuti fog), akkor drága lesz a hitel.
2016. dec. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen, sejtettem, hogy az alapkamat az csak emelkedni fog, éppen ezért jobb választásnak tűnik a fix. :P


A bérleti díj miatt pedig ne aggódj. :)

2016. dec. 19. 19:44
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
Fix törlesztőrészet, és évi egyszeri előtörlesztés.
2016. dec. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Miért?

Ha írtok szerződést, akkor nem tudod megváltoztatni, ha meg nem írtok, akkor le fognak lépni.

Senki nem fog csak úgy egyik hónapról a másikra kifizetni pluszban x tízezret.

Bár jó lenne tudni a számokat.

2016. dec. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Mit jelent az évi egyszeri előtörlesztés?


Természetesen, a szerződést nem terveztem fejemben felbontani (nem is akarom). Évente frissülő szerződést tervezek.

2016. dec. 19. 20:02
 7/18 Carragher_x ***** válasza:
50%

15 éves futamidőre eléggé kockázatos bármiféle hitelt is felvenni, hát még ilyen célra, mint amire te tervezed.

Másrészt pár egyéb tanács mielőtt belevágsz:

- A bérleti díjakat alapból ne évi 12, hanem 11 hónappal kalkuláld hosszútávon.

- A lakásod reálértékben kevesebbet fog érni a futamidő végén.

- Közben költened kell rá állagmegőrzésre kb az értéke 1%-át évente.

- Illetékek, ügyvédi díj, önerő elmaradt hozamait se hagyd ki a kalkulációból.


Összességében nehezen tudom elképzelni, hogy ha csak 15 éves hitelre futja, akkor ez a történet egyébként profitábilis befektetés lenne.

2016. dec. 20. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az évi egyszeri előtörlesztés azt jelenti, hogy évente egyszer előtörlesztesz.
2016. dec. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Akkor jó, te tudod, én csak felhívtam a figyelmed a buktatókra.
2016. dec. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 xswerdy ***** válasza:

Az előtörlesztés egy másik kérdés. Érdemes lehet a befolyó bérleti díjat félretenni, és legalább az évi 1 ingyenes előtörlesztési lehetőséggel élni.


De alapvetően igen, nagyjából mondhatjuk, hogy ha emelkedik az alapkamat, akkor valószínüleg infláció is van, a bérlőd fizetése is nő, meg a bérleti díj is nő, tehát fogod tudni fizetni. De ezek a dolgok nem feltétlenül járnak együtt. Nyilván van bizonyos rizikója a hitelnek, de én is a rövidebb futamidőt preferálom, alacsonyabb THM-mel.

2016. dec. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!