Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha rendelek valamit internetrő...

Ha rendelek valamit internetről a banki átutalás hogyan működik?

Figyelt kérdés
Rendeltem valamit és kipipáltam hogy banki átutalással fizetek, de a számlaszámom még nem adtam meg. Ezt ilyenkor később kérik majd és levonják róla a pénzt, vagy nekem kell az általuk megadott számlaszámra átutalnom az összeget?

2016. dec. 19. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Neked kell átutalni, ilyen webshopoknál nincs olyan, hogy tőled vonják.
2016. dec. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kérik el a számlaszámodat, és végképp nincs eszközük arra, hogy pénzt vonjanak le róla. Várják az átutalásodat (visszaigazoló üzenetben gondolom elküldték a saját számlaszámukat), és azután fogják indítani a megrendelésedet, miután megkapták a pénzt.
2016. dec. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha banki átutalást választottál, akkor neked kell utalnod, ugyanúgy, mint máskor. Az online bankkártyás fizetés esetén tudsz egyből a kártyáddal fizetni.
2016. dec. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Be is ba**n ha a számlaszám alapján le tudnának vonni pénzt...
2016. dec. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 nemcso ***** válasza:
Ha ezt választottad, akkor a vásárláskor megadott email címedre elküldik azt a nevet, szla számot, esetleg közleményt, amire várják a te átutalásodat. Amint megérkezik, szállítanak.
2016. dec. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Be is ba**n ha a számlaszám alapján le tudnának vonni pénzt..."


Hát pedig, ha megbizast adsz, hogy lehuzzak, akkor csak a szamlaszamot kell megadnod, meg a neved. Ezt hivjak csoportos beszedesi megbizasnak. Nekem rengeteg mindent igy vonnak (villany, napkozi a gyereknek, autobiztositas..stb), 95%-ban mindent.

2016. dec. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nem éppen, mert neked ahhoz megbízást kell adnod a bank részére, amivel engedélyezed, hogy xy szolgáltató bizonyos limitösszegig terhelést adjon be a számládra. Vagyis nem úgy megy, hogy xy szolgáltató megtudja a bankszámlaszámod, aztán szabadon vonogat tőled dolgokat.
2016. dec. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Vagyis nem úgy megy, hogy xy szolgáltató megtudja a bankszámlaszámod, aztán szabadon vonogat tőled dolgokat."


Nem is szabadon, hanem az en meghatalmazasommal, amit alairtam. De a bankot ki lehet hagyni belole, en is kiszoktam. Odaadom a szolgaltatonak a megbizast, es onnantol kezdve ok elintezik, aztan vonnak.

2016. dec. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

# 6: az más, ott Te csoportos beszedésre MEGBÍZÁST adsz. De ahol egyszerűen csak a számlaszámot kell megadni, ott ilyenről nincs szó.

CSOB esetén egy kód alapján kell szolgáltatót választani, amelyik jogosult csoportos beszedésre, de webshopoknál ilyen nincs, így nem tudnak a "számláról pénzt levonni" - ahogyan a kérdező feltételezte.

2016. dec. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!