Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tudom nyitni forint alapú...

Tudom nyitni forint alapú bankszámlát nyitni külföldről?

Figyelt kérdés
Az Egyesült Királyságban dolgozom és csak évente járok haza, de szeretnék forint alapú bankszámlát nyitni. Szóval azt szeretném tudni hogy van-e olyan bank Magyarországon ahol tudok bankszámlát nyitni, nem kell személyesen bemenni és aláírni a szerződést. Itt az Egyesült királyságban vannak ilyen bankok, gondoltam Magyarországon is van ilyen lehetőség.

2016. dec. 22. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. dec. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a magyar törvények szerint személyes megjelenés szükséges legalább 1 alkalommal.
2016. dec. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bankszámlát nyitni tudsz személyes megjelenés nélkül. De addig, amíg nem jelensz meg személyesen, addig a számlán lévő pénzt elkölteni, átutalni nem tudod.
2016. dec. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A magyar nagykövetségen a konzul előtt ugyan tudsz tenni nyilatkozatot amit a bank elfogad vagy valakit közokiratban meghatalmazni, hogy helyetted a nevedben aláírja.


De ennek nemcsak költsége van, hanem ha te értelemszerűen nem mész haza, a meghatalmazottnak kell kirepülnie.

2016. dec. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:

Olyan bank van, akinek az ügyintézője házhoz megy a papirokat aláírni, és az igazolványodat megnézni. De külföldre nemigen fog kimenni.


Amúgy tele vannak a blogok meg itt a kérdések, hogy kinek hogy sikerül Angliában számlát nyitni, és hogy mennyire nehéz. Úgyogy nem tudom, hogy működik ez a személyes megjelenés nélküli számlanyitás.

2016. dec. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!