Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek az Erszte...

Syylvia kérdése:

Mi a véleményetek az Erszte super shop hitelkártyárol? Sürgös lenne a válasz ha lehet. )

Figyelt kérdés
Banki kárdés

2017. jan. 8. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Erszte Szuper sopp?


Cerintem kíívááánlóóó

2017. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha van pénzed vásárolni, akkor van jobb hitelkártya a visszatérítésekből való pénzgyűjtésre, mert ezzel erősen korlátozva kapsz vissza pénzt. Ha nincs pénzed vásárolni, akkor 1-2 éven belül azt fogod kérdezni, hogy hogyan tudnál megszabadulni tőle, mert gyakorlatilag uzsorakamatot fizetsz.
2017. jan. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a pénzem van amit amugy is elköltenék. Ezt az uzsora kamatot nem hinném hisz azt mondták az a lényega hogy kamatmentes.
2017. jan. 8. 20:20
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
47%

"Ezt az uzsora kamatot nem hinném hisz azt mondták az a lényega hogy kamatmentes."


Kamatmentes, ha a következő számlazárásig visszafizeted a TELJES felvett összeget. Azaz: ha eleve megvan a pénzed, amit elköltesz vele (és ha bizonyos helyeken költesz, akkor pontokat kapsz, amit később elkölthetsz - de erre viszont van jobb megoldás, ami nem csak néhány helyen használható). Ez a számlazárás általában következő hónap közepe. Tehát januárban vásárolsz vele, azt február 15-ig visszafizeted, akkor kamatmentes. De azt is addig, amit január 31-én költesz, és azt is, amit január 1-én. Így jön ki a mágikus "akár 45 nap", ami lehet, hogy csak 15... Ha nem fizetnéd vissza az elvásárolgatott összeget, akkor viszont jön rá az éve kb 40% kamat, ezt hívom én uzsorának. Jelenleg a rosszabb személyi kölcsönök is 20-25% THM-mel mennek (van 15% alatti is), ennek 39.40%:

[link]

Ha nincs pénzed, akkor hitelkártyával csak mégkevesebb lesz.

2017. jan. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Van egyébként az Ers(z)tének sima betéti kártyája is, amivel Supershop pont gyűjthető. Ugyan kevesebb pontot kapsz a vásárlásokért valamivel, mint a hitelkártyánál, de legalább megspórolod a hitelszámla díját és az idegeskedést, hogy mindent visszafizettél-e vagy benézted, és jön a brutál THM.

Szerintem jobban megéri!

2017. jan. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. Ez nem jol hangzik. Állítólag azt mondták mindig küldik az smst mikor kell fizetni. Mindegy kiprobálom azt legfeljebb lemondok róla.
2017. jan. 9. 08:33
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Azért jól olvasd el a szerződést. Főleg az arra vonatkozó részt, hogy ha már kipróbáltad (azaz vásárolsz vele), akkor milyen költségek mellett mondhatod fel a hitelkártyát, ha éppen van rajta tartozás. Akár sokba is kerülhet a "kipróbálás". Mondom: addig tényleg nincs kamat, amíg a teljes elvásárolt összeget a következő hónapban visszafizeted. Azaz ha vásárolsz vele 100000Ft értékben, akkor ha nem a 100000Ft-ot utalod vissza, akkor megy rá a kamat. Ha a minimum 5%-ot utalod, akkor megy rá a kamat. Ha csak a minimumokat utalgatod, akkor nagyon sok idő lesz visszafizetni (ha jól számolok fejben, akkor kb 200 000-et fizetsz vissza egy 100 000Ft-os vásárlásra, ha csak a minimumokat fizetgeted).
2017. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ oda fogok figyeni ezekre!
2017. jan. 10. 07:25
 9/9 anonim ***** válasza:

szerintem nem kellett volna egyáltalán hitelkártyát igényelned, de te tudod.

azóta mi a helyzet?

2017. okt. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!