Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van itt hitelügyintéző, aki...

Van itt hitelügyintéző, aki válaszolna pár kérdésemre lakáshitellel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2017. jan. 14. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hitelügyintéző, de lehet, hogy én vagy mások tudnánk válaszolni - ha feltennéd a kérdést... :-)
2017. jan. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, ez a gyakoriprivát.hu így nehogy nyilvánosan kérdezz, hogy más is okuljon belőle
2017. jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Vásárolnék egy használt lakást. Az önerőm a lakás árának 1/5-e. Nem tudok adóstársat, plusz önerőt, illetve másik ingatlant felajánlani fedezetként. Ezeket elmondtam az ügyintézőnek a bankban, aki azt mondta, hogy "mindent figyelembe veve ez így szerintem rendben lesz". Tegyük fel, az előzetes hitelminősítésnek, ahol még csak jövedelmet és egy általam mondott vételárat vesznek figyelembe, megfelelek.

Ekkor meg kell kötnöm az adásvételi szerződést, amibe ugye belefoglaljuk, hogy x összeg önerő, y hitel. Ezután jön a tényleges hitelbírálat, ahol a konkrét lakás ismeretében még mindig mondhatják, hogy inkább mégis kellene pl. adóstárs.

Ki lehet küszöbölni, hogy ez ne történhessen meg? Így elég lutrinak tűnik.

2017. jan. 14. 12:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérned kell egy előzetes hitelbírálatot (tehát annál komolyabbat, mint amikor az ügyintéző csak ránéz a papírokra, hogy kb teljesíted a törvényi feltételeket)


[link]



100%-osan sajnos ez sem véd meg, mert a végső hitelbírálatnál találhatnak olyan kockázatot, ami gondot okoz, de mondjuk 99%

2017. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Milyen kockázatra gondolsz, amit addig nem vesznek észre?

2017. jan. 14. 20:35
 6/7 anonim ***** válasza:
A belinkelt írásban is szerepel, hogy az előzetes hitelbírálat az ingatlan ismerete nélkül zajlik, ha minden feltételnek megfelelsz, akkor már csak az ingatlan marad a kockázat.
2017. jan. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Te esetedben nem csak részletes hitelbírálatot érdemes kérni, hanem előzetes értékbecslést is még az adásvételi előtt.

Ha leírd a konkrétumokat (jövedelem, vételár, település, megvásárolandó ingatlan állapota, életkor, meglévő hitelek), akkor meg tudom mondani, kb mik az esélyeid.

2017. jan. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!