Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan jön ki Fundamentánál...

Hogyan jön ki Fundamentánál ez az összeg lakáskasszánál?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nézegettem Fundamentánál a Lakászkasszát, de még csak az interneten informálódtam valamennyit.

Az lenne a kérdésem hogy 20.000Ft-os Havi befizetésnél, 49 hónapos futamidővel, hogy jön ki a 3,2 millió forintos lakáscélra felhasználható összeg?

Szeretném tudni hogy miért ennyi az ennyi.


köszönöm.


2017. jan. 14. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A kalkulátor részletezi az egyes tételeket.

2017. jan. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az egyes jót írt, az a kalkulátor ténleg jó. Nekünk pont nemrég magyarázta el az ügyintéző, ő is ugyanezeket a számokat hozta ki: 1,3 millió lesz a megtakarításod, és 1,9 millió hitelt vehetsz fel még kedvezményesen. De a saját pénzed csak az 1,3, a többi hitel.
2017. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Hót egyszerű: 49x20e = 980e, ez a saját tőkéd. Erre jön az állami támogatás 288e, tehát összesen kamattal együtt kb 1,3 millió gyűlik össze. A maradék 1,9 millió meg a hitel.


Egy jó tanács: áthidaló kölcsönt nehogy fölvedd, mert az teljesen röghöz köt. Egyáltalán ha találsz máshol jobb hitelt, inkább azt vedd föl. A Fundamenta ugyanis csak addig tűnik jónak, amíg a hitelt föl nem veszed.


Pl. áthidaló kölcsönnél jönnek azzal, hogy évi 200 ezret előtörleszthetsz ingyen, csak azt nem mondják el, hogy ahhoz megint közjegyzői szerződés kell, ami belekerül vagy 50 ezerbe, tehát már rögtön nem éri meg előtörleszteni. A másik, hogy Fundamentánál MINDEN pénzbe kerül. Akármilyen papír, igazolás, egyéb kell, mindig 2000 ft-ot legombolnak, ráadásul nagyon lassan intézik el. A telefonos ügyfélszolgálat folyton túlterhelt, nekem még fél óránál rövidebb várakozási időm nem volt. Szóval nem olyan jók azért, mint amilyennek tűnnek.

2017. jan. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Befizetésed+állami támogatás+alacsony kamat+hitel

Így jön ki.

2017. jan. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Az az 1.9m nemtudtam hogy jött ki, de máe minden tiszta. Köszi.
2017. jan. 14. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!