Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankok hogyan tudják megsoks...

Nagymarosi Lajos kérdése:

A bankok hogyan tudják megsokszorozni a gazdaságban levő pénzösszeg értékét a bankbetétekből a hitelek által? Valaki meg tudná magyarázni érthetően mert nem értem?

Figyelt kérdés
2017. jan. 17. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Legfeljebb a pénzmennyiséget.
2017. jan. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-es jól mondja.

Nem a pénz értékét változtatják meg hanem a pénz mennyiségét.

A pénz önmagában egy értéktelen számítógépes jel, vagy minimális értékkel bíró papírdarad.

2017. jan. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze rosszul írtam ki a kérdést, de akkor hogyan többszörözi meg a gazdaságban levő pénz mennyiségét a betétekből és a saját tőkéjéből rendelkezésre álló forrásokból nyújtott hitelek által?
2017. jan. 19. 07:56
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

A levegőből. A hitelfelvevő ugye megígéri hogy vissza fogja fizetni a hitelt, erre az ígéretre új pénzt teremteni a bankok.


1. Pl. berak valaki a bankba 100 ezer forintot, akkor ebből 10 ezer forintot a központi bankban tárol a bank.


2. 90 ezer forintot megtart.


3. A központi bankban tárolt összeg 9-szeresére állíthet elő új pénzt.


4. Kiad 90 ezer forint hitel valakinek.


5. Akinél elköltötték azt a 90 ezer forint hitel, ő berakja egy másik bankba.


6. Ez a másik bank berak 9 ezer forintot a központi bankba és megtart 81 ezeret.


7. A berakott 9 ezer forint miatt adhat 81 ezer forint hitelt valakinek.


https://www.youtube.com/watch?v=CvhD9rwaSqE

2017. jan. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Most már értem!


Lajos!

2017. jan. 20. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!