Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a magyar számlaszámomra...

Ha a magyar számlaszámomra külföldről utalnak eurot, azt hogyan tudom felvenni?

Figyelt kérdés
OTP-s számlám van és külföldről utalnak eurot, azt kérdezném előre, azt egy sima hazai bankautomatánál fel lehet venni? Bocs, ha hülye kérdés, én nem vagyok járatok a külföldi utalással kapcsolatba, idáig csak forintban volt a pénzforgalmam, valakinek van ilyen tapasztalata, előre is köszi.

2017. jan. 22. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Adott árfolyamon átváltja a bankod forintra automatikusan (ha forint alapú számlád van), úgyhogy nem kell az euroval baszakodnod.
2017. jan. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A bank az eurot automatikusan átváltja az utaláskor, némi váltási díj ellenében: a forintszámlán csak forint lehet - tehát ha fel akarod venni, azt csak forintban tudod megtenni.

Ha eurot akarsz megtartani, akkor nyitnod kell egy euro alapú devizaszámlát - az ezen lévő eurot fel tudod venni némely automatánál euroban is.

2017. jan. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Es a valtason kivul meg elofordulhat egyeb koltseg beerkezo deviza jovairas cimszoval is... nalam ez pl 2034 Ft minusz minden egyes jovairas utan (Erste Huseg szamla)
2017. jan. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Trabsferwise-on keresztul sokkal jobban jarsz. Olcsobb, jobban vált és gyorsabb is.
2017. jan. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Transferwise.com előző vagyok
2017. jan. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat :)
2017. jan. 23. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!