Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lakástakarékot nyitni?...

Érdemes lakástakarékot nyitni? Ha igen, hol? Hogyan járok én ezzel jól?

Figyelt kérdés
2017. jan. 24. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Nemrßeg vázolták nekem a Fundamentát, lehet, nem pontosan írom, de a lényeg sztem megvan. 49 hónap a legrövidebb futamidő, amit választhatsz, ha ezalatt befizesz havi 20 ezret, akkor jár rá 30% állami támogatás - többet is befizethetsz, meg kevesebbet is, a támogatás 30%, de max 72 ezer (ez a havi 20 ezres befizetésnél jön ki). Erre az összegre jár el´g jó kamat is, 49 hónap után vmi 900 ezer forintod lesz. Ehhez pedig vehetsz fel náluk kedvező kamattal hitelt, vmi 3% körülről beszéltek. Ha tudnám, hogy 4 év múlva lakásvásárlás/felújítás lesz esedékes, én nyitnék, de perpill egyiket sem tervezek.
2017. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. ha hitelt nem szeretnék majd, hanem csak felújításra gyűjtenék ezzel, akkor amit kiveszek, az utolsó fillérig számlával kellesz majd igazolnom, hogy mire költöttem?
2017. jan. 24. 13:46
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
70%
Azon kívül, hogy jó kamatot kapsz rá, igaz amit az első mond. Ez kb hasonló a többi lakástakarék (OTP, Erste, Aegon) is, annyi, hogy esetleg 1-2 hónappal hosszabb-rövidebb a minimális futamidő. A kamat annyiból nem igaz, hogy ha nem lenne az állami támogatás, akkor a költségek levonásával még veszítesz is a pénzedből. Az állami támogatással (30%, évi max 72000Ft) viszont a legjobb befektetés. Ha esetleg nem tudod/nem akarod 4 év múlva felhasználni az összeget, akkor fizeted tovább, ugyanúgy jön rá az állami támogatás, és gyűlik a pénz, amíg fel nem használod. Maximum 10 év a futamidő.
2017. jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ennyire nem mente bele a részletekbe, de gondolom, hogy számlával kell igazolni, hisz tudod, milyen lelemémyes a magyar :)
2017. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha kb. 4 év múlva akarod elkölteni.
2017. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!