Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtás alatt vagyok, mit...

Végrehajtás alatt vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A fizetésem 50%-át már hónapok óta levonja a végrehajtó, viszont most a bankszámlámat is leincassozta, és újabb 30%-ot vont le, így már csak tényleg a töredékét kaptam meg a fizetésemnek, amiből képtelenség eltartani egy négy fős családot egy hónapig. Egyáltalán lehet ezt? Nem csak maxiumum 50%-ot lehet levonni?
2017. febr. 2. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
A törvény szerint lehet. Végül is csak visszaveszik azt amit nem fizettél ki.
2017. febr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem is azzal van a problémám, hogy vissza kell fizetni, mert ezt természetesnek gondolom, és végrehajtás előtt is azon voltam, hogy megtegyem. A problémám az, hogy az amúgy sem magas fizetésem 80%-át vonja le, amivel teljesen ellehetetlenít. 50%-kal még csak-csak elvoltunk, de ezzel a maradék csepp összegből, egy fizetésből élni egy hónapig lehetetlen.
2017. febr. 2. 10:04
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

80%-át vonja le? Csak max 50%-ot lehet.


Az inkasszó az más. A számlán lévő egyenleg, a levonástól mentes összegen felüli részét, utalja át a bank a végrehajtónak.


[link]


A kettő együtt lehet, hogy kiadja azt az állapotot, hogy a jövedelmed 80%-át elveszted.


Az inkasszóról tudni kell, hogy a bankszámlán egyenleg van. Nem munkabér, megtakarítás, táppénz, ajándék, stb... Nem nézheti senki a forrását, az inkasszó során.


Azt meg tudod tenni, hogy más számlájára vagy készpénzben kéred a fizetésed, így csak a munkabérből letiltás fog sújtani.


Meg egy idő után az ingatlanodra is bejegyzik a végrehajtási jogot, ha már nincs bejegyezve. Gépjárműt is végrehajtás alá vonják, stb...

Persze pár százezres tartozás esetén az ingatlanra nem jegyzik be.

2017. febr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

"Nem is azzal van a problémám, hogy vissza kell fizetni, mert ezt természetesnek gondolom,"


Én nem akarlak bántani, biztos van elég bajod, de ez az állítás nyilvánvalóan nem igaz. Ha igaz lenne, sosem került volna behajtásra a sor, vagy még jobb, sosem adósodtál volna el.


A legjobb amit tehetsz, hogy azonnal beszélsz a végrehajtóval, hogy lássa a hajlandóságot a részedről. Próbálj meg vele tárgyalni, hogy rendszeresen fizetsz kisebb összeget és valahogy ütemezzék át az adósságot. Simán lehet ilyet kérni, csak azt kell észben tartani, hogy nem te teszel nekik szívességet és az adósságot vissza kell fizetned. Ha nem tárgyalnak, és törvénytelennek érzed a levonás mértékét, fordulj ügyvédhez. Kérj felvilágosítást a tartozásod részleteiről, hogy mennyivel tartozol még nekik. Ha igaz amit írsz, ennek belátható időnek kell lennie.

2017. febr. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Így van. Jövedelemből maximum 50 %-ig tilthat, azt is csak több tartozás esetén!

Ettől függetlenül - ha a tartozás megfizetése sok időt vesz igénybe - inkasszálhatja is a bankszámlát, vagy egyéb mást is foglalás alá vonhat abból a célból, hogy minél előbb megfizesd a tartozásod.

2017. febr. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# 3/5 Időpont tegnapelőtt 11:19 válasz írója vagyok.


Kik pontozták le a válaszom?


Szívesen meghallgatom az érveiket, ha egyáltalán vannak, hogy mi nem igaz abban amit leírtam!

2017. febr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kp-ben kérd a pénzt, akkor "csak" az 50%-ot vonják le, amit a munkáltatótól vonnak közvetlenül.

Azért vonják a többit a bankszámládról, mert onnantól, hogy bankszámlára érkezik a pénzed, ők azt már jövedelemnek veszik, nem munkabérnek.

2017. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bankszámlára érkező pénzt, semminek nem vesznek.


Bankszámlának egyenlege van, ami a mentes rész kivételével végrehajtás alá vonható.

A végrehajtó nem tudja és sem őt, sem mást nem érdekli, hogy munkabér, ajándék, járadék, kölcsön a forrása.

2017. febr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

"Én nem akarlak bántani, biztos van elég bajod, de ez az állítás nyilvánvalóan nem igaz." Neked is köszönöm a válaszodat, és azt is, hogy te jobban tudod helyettem, hogy vissza akarom-e fizetni az adósságom. Igenis vissza akarom, de amikor választanom kell a hiteltörlesztés vagy aközött, hogy tudjak a gyerekeimnek enni adni, akkor nyilván az utóbbit választom.

2017. febr. 12. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!