Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha szétköltözünk a párommal,...

Ha szétköltözünk a párommal, hogy alakul a lakáshitel, és maga a lakás, ez esetben?

Figyelt kérdés

2 éve vettünk közösen egy házat. Amit készpénzben bele kellett fizetni, azt fele-felében kifizettük. A hitelt 1 évig közösen fizettük, de aztán munkanélküli lettem, és csak ő dolgozott, az ő fizetéséből fizettük a hitelt. (persze közös kasszán voltunk, csak na...)Mielőtt beköltöztünk viszont az én családom minden bútort megvett nekünk, berendezte a házat. Gondoltuk, így egálban vagyok, valamennyire.

Ha én most elakarnék költözni, hogy tudnánk megegyezni, hogy mindketten jól járjunk? Úgy érzem, hogy mivel eddig csak ő kapott fizetést, én munkanélkülit, nincs annyi jogom a házhoz, mint neki hiába van mindkettőnk nevén.


2010. máj. 7. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:

fele-fele, ugyanannyi jogod van hozzá, mint neki, hiszen vagyonközösségben éltetek



úgy tudtok megegyezni, hogy az egyikőtök kifizeti a másikat

2010. máj. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Az a baj, hogy én nem érzem úgy, hogy ugyanannyi jogom lenne hozzá, és szemétnek érezném magam, ha így alakulna. Ha kapok munkát, akkor továbbra is neki kell fizetnie 7 évig, így meg főképp. Ha kapnék, akkor tudnánk közösen fizetni, akkor rendben is lenne.
2010. máj. 7. 13:41
 3/5 anonim ***** válasza:

szia! Nos, az én ex-pasim egy percig sem érezte szemétnek magát. Én fizettem az önerőt, én fizettem a hitel, és én újítottam fel, és rendeztem be. De voltam olyan barom (szerelmes), hogy 50-50%-ban volt a tulajdonhányad.

Mikor szakítottam vele, akkor gond nélkül követelte a lakás árának a felét. durva tanulópénz volt, de akkor is életem egyik legjobb döntése, hogy kitettem.

2010. máj. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
te takarítottál, mostál, főztél, háztartást vezettél a kezdőrészlet felét adtad és a bútorok is a te családod részéről vannak
2010. máj. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor azt mondjátok jogom lenne a feléhez? Na, majd lesz valami.

Köszönöm nektek. A 2. válaszoló esetét pedig sajnálom, én soha nem tudnék ilyen lenni.

2010. máj. 7. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!