Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az a havi alberletar ami...

Mi az a havi alberletar ami felett erdemesebb hitelt felvenni lakasvasarlasra?

Figyelt kérdés

Szerintem 120 mar olyan arkategoria, nem?

Illetve 200-as fizuval nagyjabol milyen osszegig tudnek hitelt felvenni? Szoval gondolom nem 50 milliot.

Illetve fedezetet mindig muszaj felvenni? Ugye ha jol tudom azert kell, hogy ha nem tudom a hitelt fizetni akkor a fix tulajdonombol vesznek ki dolgokat

torlesztokent.


Valaki tudna segiteni? Jelenleg meg tanulok egyetemen (meg dolgozom mellette) de nem tudom, hogy hogyan erdemes ezt csinalni.



2017. febr. 11. 14:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Te még ne akarj hitelben gondolkozni.

A hitel úgy indul, hogy fel kell tudnod mutatni 20 százalék önerőt legalább. 200.000 Ft-os fizetés meg attól függ, hogy bruttó vagy nettó.

De tegyük fel, hogy nettó, nemhogy 50 milliós, még 10 millió Ft-os hitelt se kapnál nettó 200.000 Ft-os fizetésre. Jó, ha kapnál mondjuk 5-6 milliós hitelt, aminél meg ugye kell az önerő.

Fedezetet meg általában biztosítani kell, mivel a ház értéke, ha netán nem tudod fizetni a hitelt, nem fogja fedezni a felvett hitel értékét oly módon, hogy az a banknak megérje. Tehát ha nem akarsz fedezetet, akkor meg jóval több önerőnek kell lenni.

2017. febr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én az első kérdésre válaszolnék, a többit jól leírta az első válaszoló.

Szerintem ez is attól függ, mennyi önerőd van, illetve mennyibe kerül a lakás, amit megvennél. A mi lakbérünk 160, mégsem vennék fel egyelőre lakáshitelt. Azért nem, mert a lakások, amiket nézegettünk (tájékozódásképpen), 40 millió körül vannak. Ehhez egyrészt kell 8-10 millió önerő, másrészt akkora lenne a törlesztő, hogy ha bármelyikünk elveszíti a munkáját, nem tudjuk fizetni. Albérletnél meg, ha baj lenne, max elköltözünk egy kisebbe/olcsóbba, esetleg a szülőkhöz.

2017. febr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!