Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jogtalanul kerültem a KHR...

Ilonka72 kérdése:

Jogtalanul kerültem a KHR listára! Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

A volt férjem,anyósom,sógornőm,sógorom felvettek jelzálog hitelt kb 10 éve egy ingatlanra,melyben a volt anyósom,volt férjem és volt sógornőm tulajdonos volt.A volt sógorom és én, mint akkor házastársai a tulajdonosoknak kötelezően bevontak a hitelbe.Azóta már(kb 9 éve) elváltam.Szerettem volna hitelt felvenni,de kiderült,hogy a volt anyósom és volt férjem tartozása már az OTP faktoring kezelése alatt volt úgy,hogy én még mindig ,mint adóstárs benne voltam,viszont a volt sógornőm és sógorom kikerült ebből a szerződésből amit én a mostani "nyomozásommal " tudtam meg. Kifizették a tartozást,de mivel megállapodás történt köztük és a faktoring között ezért én is még 5 évig passziv KHR listán leszek.


A kérdéseim ,hogy ezek jog szerint rendben vannak:

-Kilépnek a hitelből személyek,gondolom módosul a szerződés ,de engem nem értesítenek!?!

-Megállapodnak nélkülem a bankkal ???!!!

-Hova fordulhatok ?

-Van lehetőségem töröltetni magam,mivel jogszerűtlennek tartom ,hogy még 5 évig "fekete listán " legyek ??!!



Nagyon hálás lennék,ha segítene valaki aki járt hasonlóan ,mint én van van valami kézzelfogható tanácsa,hogy merre induljak !



2017. febr. 11. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ez így mitől jogosulatlan?


esetleg nem igazságos, de nem jogtalan

2017. febr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A hitel visszafizetésére az adós és adóstárs is köteles, és teljes vagyonukkal felelnek.
2017. febr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Én már ott elakadtam, hogy miért adóstárs lettél, miért nem "csak" zálogkötelezett. Téged ezen a ponton húztak be a csőbe.
2017. febr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagyonmegosztásnál hogyan lwtt a hitel rendezve?
2017. febr. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elmondásod alapján jogszerűen jártak el.
2017. febr. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt még váláskori vagyonrendezésnél sem tudtad volna rendezni.

A hitelszerződést kellett volna megtámadnod még annak idején!

2017. febr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólását ! Esetleg abban tud valaki segíteni,hogy hova tudnék fordulni jogi segítségért ? Szeretném megpróbálni még ha úgy is tűnik,hogy esélytelen!

Köszönöm ha valaki segít !

2017. febr. 12. 12:08
 8/11 anonim ***** válasza:
Ügyvédhez
2017. febr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez nem tűnik jogtalannak.

Ezért nem: "én, mint akkor házastársai a tulajdonosoknak kötelezően bevontak a hitelbe"

2017. febr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ott hibáztál, hogy nem rendeztétek el a válás után azt, hogy kikerülj a hitelszerződésből. Az mindegy, hogy azért lettél adóstárs, mert kötelezően be kellett vonni Téged is, a lényeg, hogy adóstárs lettél egy hitelszerződésben, amit az adós később nem fizetett rendesen. Sajnos bárhova fordulsz most, ezen már nem tudsz változtatni.
2017. febr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!