Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lehet az, hogy Franciaors...

Hogy lehet az, hogy Franciaországból utaltam egy kisebb összeget (20 euró) a magyar számlámra, és a bankban meg is kérdeztem mennyibe kerül, ott mondták, hogy ingyenes, de a beérkezett összeg 2000. -tal kevesebb volt?

Figyelt kérdés
Akkor a magyar bank vette le azt a 2000-et? Tudom, hogy az euró árfolyama is számít, de ha a francia banknál ingyenes, akkor mi került ennyibe? Venni szerettem volna valamit, de max egy ezres kezelési költséget számoltam, és így kezdhetem előről a tranzakciót:(

2017. febr. 27. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért néhány kérdés felvetődik:

1. Milyen devizanemű számlára utaltál? Ft vagy EUR? Ha itthon eur számlára utáltál akkor a 20 eurónak kellett megérkeznie a számlára is. Ha forint számlára utáltál akkor más a helyzet. Egyrészt van egy konverzió, ami a magyar bank deviza vételi árfolyamán váltja át az eurót forinta. Ez mellett még jutalékot is felszámolhat a bank, ami lehet egy fix összeg, vagy %-is. Ez úgy tudod megnézni, ha kikeresed a számlád kondíciós listáját, abba benne kell lennie.

2. Nemzetközi átutalásnál kérdés, hogy ki a költségviselő. Három lehetőség van: SHA (megosztva), BEN (kedvezményezett), OUR (megbízó). Ezt az átutalás rögzítésénél (netbankban) vagy az utalási megbízás kitöltésekor tudod megadni.

2017. febr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ersténél van a számla? Az levon min. 2034 forintot beérkező SEPA utalásra.
2017. febr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
pontosan, erste minden beerkezo deviza atutalasnal levon cirka 2000 Ft-ot....
2017. febr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia:) Nagyon köszönöm a részletes válaszod!!! Erste banknál van a magyar számla (Forint alapú). Nem gondoltam volna, hogy képesek 2000-et levenni (20 eurónál az egyharmad...). De legközelebb figyelmesebb leszek, és automatikusan a külföldi számláról küldöm.
2017. febr. 28. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!