Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nyithatok vállalkozói számlát...

Nyithatok vállalkozói számlát más banknál, ha a jelenleg számlámat a jelenlegi bankom, zárolta hiteltartozás miatt?

Figyelt kérdés
Szóval folyamatban van folyószámla hitel hosszabbításom, és mivel sok dokumentum hiányzik még hozzá, illetve a döntést sem sietik el, így a vállalkozás működése miatt, kellene egy másik számla, amit tudok használni, és tudom fogadni az utalásokat, és használni a pénzem. Van erre lehetőség vagy egyből inkasszálnák azt a számlát is?

2017. márc. 28. 19:59
 1/4 dodvarek válasza:

Nyithatsz. A jelenlegi bankodnak szerintem nincs jogosultsága más bankszámlád felett.


Viszont úgysem tudsz menekülni a fizetési kötelezettség alól és nem is tisztességes.

Szóval inkább törlessz.

2017. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Félre értesz.

A folyószámla hitel megújításához bekértek olyan dokumentumokat, amiket nem 2 óra elintézni, hanem 1-2 hét. Illetve utána még van egy befogadási és válaszadási idő is. Tehát a bankokat ismerve, kb 1 hónapos procedúra az egész.


Addig viszont működnöm kell, és számlázni, és fizetni a dolgaimat, amit így nem tudok. Emiatt szeretném egy másik számlát nyitni, addig, ameddig meg nem kapom a jelenlegi banktól a számlám feletti jogot.

2017. márc. 28. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyithatsz és mivel nem hatósági (végrehajtó) eljárás miatt nem férsz hozzá a mostani számládhoz, így a más banknál lévőt semmilyen korlátozás nem fogja sújtani.

A mostani bankod nem is férhet hozzá.


Ha végrehajtás indul a vállalkozásod ellen valamikor, akkor persze mindegy, hogy hány banknál van számlád, rövid idő alatt mindent megtalálják.

2017. márc. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Megnyitottam az új számlám.

2017. márc. 29. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!