Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Abban az esetben ha örököltem...

Abban az esetben ha örököltem egy ház felét 2007-ben és ezt a testvérem fel akarja vásárolni tőlem akkor a 2007-es vagy a mostani érték számít?

Figyelt kérdés
csak olyan válaszokat kérnék amiben teljesen biztosak. Az idő szorít és későn tud fogadni a közjegyző/ügyvéd aki jártas az ilyen ügyekben. Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 5. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Ezt hogy érted, hogy melyik érték számít? Nincs meghatározva, milyen áron kell eladnod az ingatlanodat, bármiben megegyezhettek. Annyi, hogy ha az adóhivatal a vételárat túl alacsonynak ítéli, a saját becslése alapján szabhat ki vagyonszerzési illetéket, de ez a testvéred gondja lesz, nem a tiéd.

Ebben az esetben jövedelemadó szempontjából sincs jelentősége az árnak, mivel a szerzés és az eladás között több mint 5 év telt el, így nem kell adót fizetni.

2017. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
A mindenkori piaci ár számít, kérdező. A testvérednek elővételi joga van. Ez azt jelenti, hogy ha hajlandó kifizetni azt az árat, amennyiért egy kívülálló megvenné, akkor köteles vagy vele üzletet kötni. Ha nem ad annyit, akkor központ sajnálja...
2017. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Mostani érték.
2017. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Az értéke az amiben a felek megegyeznek. Teljesen mindegy, hogy mi a piaci realitás.

Eladni sem vagy köteles, ha nem akarod.

Ingyen is neki ajándékozhatod, ha úgy akarod és elfogadja.

2017. ápr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorù hogy ezt nem tudod magadtol. Annyit kèrsz èrte amennyit akarsz. A vevo meg eldonti mennyit akar erte fizetni...
2017. ápr. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Természetesen a mostani.
2017. ápr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze, annyit kér, amennyit akar, de az illetéket a tesónak (vagyonszerzése) mindenképpen a piaci (mostani) szerint fogják megállapítani.

A Kérdező nem írta le, mi alapján gondolja, hogy 'melyik számít', de én csak erre tudtam gondolni.

2017. ápr. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
# 4/7 Időpont tegnap 20:34 választ ki és miért pontozta le? Mi volt vele a gondja?
2017. ápr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Mi a francert erdekes ez a lepontozas? A korrekt valaszok sosem 100 osak
2017. ápr. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!