Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik most a bankszámlaszámom?

Melyik most a bankszámlaszámom?

Figyelt kérdés

egy otp simple számlám van és úgy van írva h


számlaszám: 11767356-37961494

IBAN: HU 36 1176 7356 3796 1494 0000 0000


na most ha nekem akar vki utalni akkor melyiket kell bírnia mert nekem abszolút nem egy értelmű



2017. ápr. 7. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:

De egyértelmű lenne, ha rákeresnél google-ben, hogy mi az az IBAN szám.


A sima számlaszám belföldi utaláskor kell (ha belföldről utalnak neked), az IBAN pedig akkor ha külföldről akar valaki utalni neked.

2017. ápr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A felső számsor, amit belföldön használunk.

Ha külföldről akarnak utalni neked, akkor az alsó számsort add meg neki.

Annyiból tér el a felsőtől, hogy az elején a "HU 36" = Magyarország, a végén a kismillió 0 pedig azt, hogy a jelzett számlán belül "alszámla" nincs.

2017. ápr. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bármelyiket megadhatod, belföldi utaláshoz elegendő az 1. számsor, a 2. számsor meg tartalmaz mindent, amit az első, de nemzetközi utaláshoz is használható. Aki szokott utalni, az tisztában van ezekkel a dolgokkal, tehát nem fogod vele összezavarni.


Egyébként ez egy érvénytelen bankszámlaszám, de konzekvensen érvénytelen mind a kettő, szóval csak érted a lényegét, ha t tudtad írni egyformán.

2017. ápr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

félig még álmosan írtam szal' bocs az elírásokért...


ez tényleg nem érvényes számlaszám csak példának írtam fel a könnyebb szemléltetés miatt... nem nagyon csináltam ilyet még úgyhogy nemigazán vagyok képbe... és köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2017. ápr. 7. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!