Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van egy bitcoin tárcám, és...

Ha van egy bitcoin tárcám, és más utal rá, ugyanúgy megkapom rá a bitcoint?

Figyelt kérdés
Ha csinálok egy bitcoin tárcát a nevemre, de az Amerikában élő ismerősöm utal rá az Ő nevéről, ugyanúgy megkapom a bitcoint a tárcámra, ami az én nevemen van? Tehát a névnek nem kell egyezni?

2017. ápr. 11. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A Bitcoin hálózaton nincsenek nevek. Miből gondoltad, hogy vannak nevek, hol csinálod a tárcát?


Pl. ez egy Bitcoin cím: 1DEtWyCyywXwwjDYG5L4k9fgtFviN5Vifx

2017. ápr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Még nem regisztráltam sehol. Nagyon az elején járok még a dolognak. Egyenlőre azt sem tudom hogy tudok ilyen tárcát csinálni :)

Most nézegetek videókat, keresgélek. Azt hittem ez is úgy működik, hogy van valami számlaszám, ahova tudok utalni és akkor a közleménybe be kell írni valami azonosítót, hogy az én felhasználómhoz töltsék fel a bitcoint.

Tudnál nekem írni pár dolgot? Pl hogy hogy tudok ilyen tárcát csinálni és mondjuk venni rá bitcoint?

2017. ápr. 11. 20:01
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a mr coin oldalon van így. Hogy ott utalni kell.
2017. ápr. 11. 21:30
 4/12 anonim ***** válasza:

Pl. Androidos telefonra ott van a Mycelium tárca:

[link]


Telepíted és máris lesz Bitcoin címed amire bárkitől kaphatsz bitcoint.


Arra vigyázz, hogy amit felajánl hogy csinálj biztonsági mentést és kiír szavakat azt írd le egy papírra mert ha elromlik a telefonod akkor csak azzal tudsz újra hozzáférni a bitcoinjaidhoz.


Venni tudsz pl. a Mr Cointól is ahogy írtad. És ott megadod azt a Bitcoin címet amit a Mycelium alkalmazásban látsz.

2017. ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
nem lehet fáljba vagy emailbe menteni ezeket? ha magamnak elküldöm emailre akkor pl. jó esélyel meglesz. a winyóra s pendrájvokra felhőkbe akkor mégnagyobb esélyel
2017. máj. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Persze mentheted fájlba meg a felhőbe a privát kulcsaidat, tárolhatod a számítógépeden, csak az kevésbbé biztonságos mint a telefon. Kapsz egy vírust és ellopja az egészet.


Felhőbe feltöltve meg már nem csak te fogod tudni a privát kulcsaidat, hanem a felhő üzemeltetője is meg aki hozzáfér, így ő is el tudja költeni.

2017. máj. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

nem nagyon értek hozzá, csak érdekel a téma. tehát akkor ez olyan mint a pin kód, csak itt a kártya is egy számsor?



lényegében ugyanaz mintha a bankkártyám megsemmisült volna de fel van irva a száma és a többi adat róla igy internetes vásárlásra alkalmas? és mivel megvan a szálaszám utalhatok is rá? csak az a különbség hogy a ráutalt pénz értéke ugy változik mint egy részvény?


vagy ugyanaz mint a palpal ahol egy email cimmel és jelszóval megoldható az utalás fizetés? sőt ott már árfolyam változásokkal lehet spekulálni is.


ott meg az email cim felel meg a számaszámnak a jelszó meg ott is a jelszó.


ugy értem az ugyanazt hogy nekem a felhasználás jellege szempontjából ugyanaz?


azt tudom hogy a bitcoinban több lehetőség is van, csak a felhasználás módját próbálom megérteni.

2017. máj. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
(csak kedden találtam rá erre de nem vettem semmit mert sejtettem, hogy ez már lufi)
2017. máj. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Itt egy darab privát kulcsod van az mindenre elég.


Ha tudod a privát kulcsod az alapján legenerálhatod a hozzá tartozó Bitcoin címet.


Ha tudod a privát kulcsot annak segítségével elköltheted a Bitcoin címre érkezett bitcoinokat.


Paypalon is elég lenne a jelszó a belépésre ha mindenkinek véletlenszerű, elég hosszú jelszava lenne.


A fő különbség a Paypalhoz képest hogy ott van egy központi cég a Paypal, Bitcoinnál nincs központi cég.


Itt játszadozhatsz privát kulcsok generálásával:

[link]


Brainwallet is egy vicces dolog.

2017. máj. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

ja hogy a privát kulcs tartalmazza magát a "címet" és jelszót is?


és mi van ha valaki vaktában írogat be privát kulcsokat?


azt se értem, hogy akkor ha itt plusz bitcoint veszek akkor uj privát kulcsom lesz, vagy hozzáadódik valahogy a meglevőhoz?


hallottam, hogy a bitcoint lehet osztani. olyankor 2 privát kulcs lesz a végén?


és jól tudom, hogy a kettő összege kevesebb lesz mert az osztásnak költsége van?

2017. máj. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!