Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tegyek hogy a kis megtakar...

Mit tegyek hogy a kis megtakaritasom keves de biztonsagos kamatot/hozamot termeljen? Reszletek lenn!

Figyelt kérdés

Mivel mar az Otp optima befjegyben tartok penzt ugy gondoltam egy masik kisebb kockazatu jegybe teszek 140ezer forintot, ez iden marcius kozepen tortent.

A lenyeg az hogy nemhogy par forintot nem hozott de csokkent is az osszeg es ez a tendencia folytatodik.

Ajanljatok olyan megoldast ami nem optima de legalabb valami par forintot hozna. 140-150ezerrol van szo. Es az Otp Banknal van!?


Koszi!!



2017. ápr. 22. 09:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
140-150ezer? Mire számítasz? Ilyen összegnél alacsony-közepes kockázat mellett is max évi 2-3ezer Ft fog összejönni... A magas kockázat hozhat magasabb hozamot, viszont benne van a pakliban az is ami a kérdésedben van, hogy csökken. Ilyen összeget inkább magadba fektess (tanulj, vegyél valamit amivel tudsz pénzt termelni), mert ha arra vársz, hogy ez az összeg fialjon, akkor az ükonokád már 70 éves lesz, mire ebből a 150ezerből lesz mondjuk 1,5 millió.
2017. ápr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Azt tudtam gazdag nem leszek tole, de hat az megis abszurd hogy negativba megy at.

Elcseszni nem akarom, a lenyeg hogy a toke memaradjon es adjon ra par fillert, es ne az legyen hogy minuszos.

2017. ápr. 22. 09:54
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Elárulnád, hogy miért lenne abszurd?


Ha befektetek 150ezer Forintot, és pl. évi 3%-ot kamatozik (4500Ft), de a kamatadót meg kell fizetnem utána 15% (675Ft), plusz a számlavezetési díj mondjuk havi 300Ft (évi 3600Ft), már ott tartasz, hogy 4275Ft elment a 4500-ból, és akkor még nem beszéltünk egyéb jutalékokról (értékesítési jutalék pl.)

Ha meg az alap amibe fektetted, szarul teljesít, tehát a részvények nem hoznak eredményt akkor alapból lemegy minuszba. Minek fekteted be a pénzed bármilyen alapba, ha nem értesz hozzá semennyire?

2017. ápr. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kepzett kozgazdasz, de valamennyire ertek hozza.

Van tobbfele megtakaritasom, mint irtam van optimaban is penzem, es azert gondoltam a penzpiacira mint lehetosegre mert ha kell ott lesz az es nem kell az optimahoz nyulni. A penzpiaci (ami az en osszegem eseten 100%-ig tokegarantalt mar) instrumentum ebben az idoszakba hanyatlik, es csak probalok tajekozodni mit tegyek hogy ez a tendencia ne folytatodjon.

Gondolkoztam feleves kincstarjegybe, atforgatom az optimaba, visszavaltom es lekotom 3haviba, nyitok dijmentes takarekszamlat es oda helyezem el, vagy marad a regibe minden.


Szoval te mit tennel!?

2017. ápr. 22. 10:20
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kevés összeget takarékszámlába, vagy saját magamba. Majd ha 10x ennyi lesz akkor gondolkodhatsz befektetésen. Szerintem. Vagy rakd állampapírba, az a legbiztonságosabb, a MÁK-nál nincs számlavezetési díj, nem lesz így sem a 150ezerből 1 millió, de legalább nem nyúlsz hozzá.
2017. ápr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Gránitbank 3 havi lekötésre ad éves 2,25% kamatot:

GRÁNIT TRIPLA3 BETÉT 3 HÓNAPRA

[link]

2017. ápr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Koszi az infot!
2017. ápr. 22. 14:11
 8/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, bocs, de azért mégsem vagy teljesen tisztában a pénzügyi alapokkal. Miért?


"Mivel mar az Otp optima befjegyben tartok penzt ugy gondoltam egy masik kisebb kockazatu jegybe teszek 140ezer forintot, ez iden marcius kozepen tortent.A lenyeg az hogy nemhogy par forintot nem hozott de csokkent is az osszeg "


Az OTP Optima TŐKEGARANTÁLT befektetési jegy, aminél minimum a befektetett tőkédet visszakapod - tehát relatvan biztonságos.

Te ennél "kisebb kockázatúba" tetted, ahol még a tőkéd is lement mínuszba. Akkor Te nem kisebb, hanem nagyobb kockázatúba tetted - mivel a tőkéd visszafizetését itt nem garantálják.

Más: azt írod, esetleg ide teszed, oda teszed, átváltod, stb. Figyelmen kívül hagyod azt, hogy minden egyes eladásnál (pl Optima) eladási jutalékot, tranzakciós díjat és még számtalan ilyen-olyan díjat számol fel a bank - amivel megint csak a pénzed fogy... hiába keresel vele 2 ezer ft-ot, ha a vétel-eladás meg az utalás elvisz belőle mondjuk 1.000-t. Pl. 150 ezer ft után a tranzakciós díj (utalás egyik számláról a másikra) 450 ft, .


A Gránitbankos ötlet jó lehet.

2017. ápr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8.

Lehet en fogalmaztam rosszul de a helyzet mas. Az optimabol egy fillert nem tettem at a penzpiaciba, ez a 140-ezer uj forras.

Masreszt mivel a tokegarancia el igy is ugy is ezt ki kell fizetnie az Otpnek, es ebbol adodoan nem szamol fel semmit, sot ha netbankon valtod vissza az a tuti mert 0 a visszavaltasa.

Harmadreszt meg bek@ph@tja a bank, az MNB hogy lenn tartva az alapkamatot belekenyszeritik az embereket abba hogy allampapirba tegye at a penzet.

Bocsanat a vulgaris kifejezeseert, tudom kepzetlen vagyok es hulye... Igy jartam...

2017. ápr. 22. 19:32
 10/17 anonim ***** válasza:

"az MNB hogy lenn tartva az alapkamatot belekenyszeritik az embereket abba hogy allampapirba tegye at a penzet. "


Engem ugyan nem kényszerít... :D Én mást találok/találnék ki :-)

2017. ápr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!