Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelnél mire számíthatok?

Lakáshitelnél mire számíthatok?

Figyelt kérdés
20 édes vagyok 9 hónapja van bejelentett munkaviszonyom. Minimálbérre vagyok bejelentve de ennél többet keresek tehát nettó hivatalos jövedelmem 107000ft. Kinéztem egy 6500000ft értékű házat. Ha a 20% önerőm megvan kaphatok hitelt?

2017. ápr. 22. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Rezsi 40 ezer. Kaja, egyéb kiadás 50 ezer. Marad 17 ezred, abból nem jön ki a törlesztő.
2017. ápr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
20 evesen, minimalberrel sajat haz? Hajjajaj... el vagy te tevedve, de kemenyen. Nem a hitellel lenne a legnagyobb bajod, hanem azzal hogy ennyi penzbol megelni is alig-alig lehet, nemhogy hiteltorlesztest fizetni.
2017. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6%
20 evesen, minimalberrel sajat haz? Hajjajaj... el vagy te tevedve, de kemenyen. Ez a kapitalista rendszer, itt senki se kap semmit, csak a 0.1% aki a 99% pénzt szerzi, a többi 99% biorobotol! Ti választottátok ezt.
2017. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Irta a kerdezo, hogy papiron keres minimalbert...

Kerdezo, szerintem menyj be egy par bankba, hogy mit tudnak ajanlani. Ha az onero megvan, csak nem lesz gond.

2017. ápr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A bank a 'papiron' levo jovedelmet tekinti mervadonak, nem a zsebbe fizetett fekete penzt. Ha meg be is vallja, hogy feketen foglalkoztatjak, kinezhet egy NAV vizsgalat is, az meg kinek hianyzik...
2017. ápr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1.- 20 évesen szinte kizárt, hogy adjanak lakáshitelt a bankok - általában 23 év alatt szóba sem állnak az emberrel.

2.- 20 % önerő minimum kell, de ennél többet is kérhet a bank

3.- azt tudod-e, kérdező, hogy a lakásvásárlás után még 4% illetéket is kell fizetni, ami az esetedben még plusz 260 ezer ft-ot jelent - tehát ennek is meg kellene lennie az 1,3 millió önerőn felül.

4.- minimálbérre nem igazán valószínű, hogy adnának több, mint 5 millió ft-ot, ugyanis a havi törlesztő - 20 évre felvett hitelnél!! - 28-29 ezer ft körül van - ez pedig épp a HIVATALOS, azaz a 84 ezer (és nem a 107 ezer ft, mert az nem hivatalos, hanem fekete jövedelem ) 30 %-a körül van. Na már most, egy háznak rezsije is van - min. 30 ezer ft, és máris szinte 60 ezer ft elment a minimálbéredből. Maradt 24 ezer ft - ebből szándékoznál élni? Jó, igen tudom, most többet kapsz, de mi van akkor, ha bármi ok miatt átmenetileg munkanélküli leszel vagy betegállományba kerülsz, stb.?

2017. ápr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az életkorod nem kizáró lakáshitelnél, viszont kevés a jövedelmed és kevés az önerőd, ez miatt nem szabad belefogni.
2017. ápr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!