Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha sok milliós értékű húszezer...

Ha sok milliós értékű húszezer forint készpénzt váltok be új címletűre a bankba vonnak le kezelési költséget és bizonyítanom is kell a bankjegyeim származását?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 28. 03:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Például, ERSTE:

„A forgalomból bevont forint bankjegyek cseréjének (átváltásának) esetén a Bank díjmentesen, a forgalomból bevont beváltani kívánt forint bankjegyek darabszámától függetlenül biztosítja az átváltását a bevont bankjegy címletével azonos címletű megújított bankjegyre, a Bank minden pénztárral rendelkező fiókjában. A Bank a forgalomból bevont forint bankjegyek átváltását a bevonás határnapjától számított 3 évig, míg az érméket a bevonás határnapjától számított 1 évig biztosítja. Amennyiben az átváltani kívánt forint bankjegyek összege eléri, vagy meghaladja a 2 millió forintot, akkor az Ügyfélnek a bankjegyek cseréjére vonatkozó szándékát előzetesen be kell jelentenie az átváltást megelőző munkanapon 12 óráig a Bank cserét végző bankfiókjánál.”

[link]


Díjtalan, és nem firtatják az eredetét; adott összeg felett előzetes bejelentés kell.

2017. ápr. 28. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ersteben Ttny nyilatkozatot 3,6 millió felett töltetnek a pmt-re hivatkozva.
2017. ápr. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos infót.
2017. ápr. 29. 03:24
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Hát a bank nem is firtatja de ha pár milliónál több akkor köteles az információt elküldeni a NAV nak és ők majd firtatják hogy honnan van neked ennyi papírpénzed . Á biztosan fekete munkából ami után nem adóztál csak buta módon a párnád alatt gyűjtögetted.


Én a helyedben elosztanám félmilliós adagokba és sok bankon keresztül váltanám át. Amúgy ezért nem szabad pénzt gyűjteni sokáig hanem kis adagokban bankba kell tenni vagy aranyat kell venni ha nagy pénzről van szó mert az aranyat soha nem kell majd lecserélni nem avul el...

2017. ápr. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, tulajdonképpen én is a NAV-ra gondoltam hogy csesztetni fogja a vállalkozásom e végett.

Minden rendben van de ugye aki keres az talál is. Nem akarom felhívni magamra a figyelmet mert ez az összes megtakarított pénzünk amit ház építésre tettünk félre magunknak. Gondoltam én is arany vásárlásra de most néztem 10 ezer grammja a tört aranyé pedig 6 a fel vásárlása. Akkor vettem legutóbb amikor öt körül alakult.

2017. máj. 8. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!