Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A minap rejtett számról...

A minap rejtett számról hívtak, hogy bizonyos összegű adósságom van és fizessem be eddig és eddig. Ezt mennyire kell komolyan vennem?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy semmiféle tartozásom nincs, még magánember részére sem. Egy nő hívott fel azzal, hogy egy könyvtári könyv késői visszaviteli díját (főiskolán jártam utoljára könyvtárban) kell megfizetnem feléjük, mert ők vették meg az "adósságomat". Mivel nem voltam hajlandó semmilyen személyesen adatot megadni, a nő ideges lett és semmi további információt nem közölt. Azóta sms-eket kapok, otthon pedig kiderült, hogy egy nem hivatalos felszólító levelet is kaptam egy hete, ami 30ezer Ft-os tartozást állapít meg.


Mit kellene tennem? Gondolom nem lehet megoldás, hogy nem foglalkozom velük, de olyan pénzt soha nem fogok megfizetni, amivel nem tartozom.


2017. máj. 1. 14:50
 1/10 anonim válasza:
88%

Valószínű, egy csaló akar becserkészni.A levélben gondolom van egy számlaszám amire utalnod kellene.

Én bemennék vele a rendőrségre!

2017. máj. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell foglalkoznod velük. Csalók. Velünk is bepróbálkoztak már ilyenek pár évvel ezelőtt, mondtuk, hogy csak személyesen vagyunk hajlandók a irodájukban, ügyvéd jelenlétében beszélni a dologról, meg megemlítettük a rendőrséget, azóta csend.
2017. máj. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2017. máj. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
3-as, nagyon király, amit belinkeltél!! nekem hülének meg eszembe sem jutna, hogy ha engem hívnak, ne adjak meg születési adatokat - bár az is igaz, hogy tőlem akkor szokták kérni azonosítás miatt, amikor én hívok T-mobilt, stb.
2017. máj. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

A tartozást tudni kell bizonyítani, nem bemondásra megy.


Én annyi ideig foglalkoznék velük, hogy küldjék el nekem a követelési igényüket bizonyító iratok másolatát.


Már csak azért is, mert ha csak egy sima csalás lenne akkor elhiszem, hogy hívnak telefonon, véletlenszerűen és semmi adatot nem tudnak rólad, de azt akarjká, hogy fizess. De ha tudják a neved, címed, telefonszámod akkor azért gyanús (még ha nem is biztos), hogy van valami alapja. Persze ettől még lehet a követelés nem behajtható (pl. lejárt vagy eleve nem jogos), de saját érdeked, hogy legalább utánajárj.

2017. máj. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a telefonban valami könyvtári tartozásról beszélt a csaj, a kiküldött levélben meg csak ez a random bemondott 30ezer ft szerepel. A cég neve ott van a levélen, de semmi hivatalos pecsét, aláírás vagy valami. Ez minősül egyáltalán felszólító levélnek?


A videót amúgy ismertem, pont ezért nem is mondtam semmiféle adatot magamról :). Születési dátum amúgy mihez kell ennyire?

2017. máj. 1. 16:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Én valahogy jelezném nekik, hogy küldjenek normális papírokat, ami alapján követelnek.

Azért utána járnék, de biztosan nem fizetnék.

2017. máj. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amíg nem kapsz tőlük tértivevényes ajánlott levelet, fizetési meghagyást, ne foglalkozz velük. Ha fizetési meghagyás érkezne, annak mondj ellent, onnantól az ő dolguk bíróság előtt bizonyítani, hogy jogos a követelésük.
2017. máj. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ha fizetési meghagyás érkezne, annak mondj ellent, onnantól az ő dolguk bíróság előtt bizonyítani, hogy jogos a követelésük."


Ez igaz, csakhogy ha jogos a követelés, akkor még a bírósági perköltséget is ráverik a kérdezőre - szóval azért én ezt nem várnám meg...

Kérdező, azt javaslom, hívd fel azt a céget, amelyiktől a levelet kaptad és kérd meg őket: pontosan mondják meg, melyik könyvtár adta át nekik és mikori a tartozás?


Még az is lehet, hogy tényleg elfelejtettél visszavinni valamilyen könyvet - ha meg nem így van, akkor úgysem tudnak válaszolni a kérdésedre és egyértelműen csalók, így aztán hamar rövidre lehet zárni a dolgot. Ha sosem jártál olyan könyvtárba, amit mondanak, akkor már fenyegetheted őket a rendőrséggel is.

2017. máj. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Eleve kamu az egész, amivel jönnek. Könyvtárakban eleve nincsenek olyan mértékű tartozások, hogy behajtócégeknek adják el, és behajtócégek sem foglalkoznak ilyen kaliberű kintlevőségekkel.
2017. máj. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!