Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti mit tudtok a Magnetbankról?...

Ti mit tudtok a Magnetbankról? Mik a tapasztalataitok vele, valóban ingyenes a számlavezetés és az átutalás náluk? Miben mások, mint egy takarékszövetkezet?

Figyelt kérdés

2017. máj. 2. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

A Magnet Bank kereskedelmi bank, részvénytársasági formában működő hitelintézet. Úgy mint az OTP, K&H, Sberbank, stb...

A takarékszövetkezetek pedig szövetkezeti hitelintézetek.



Hogy mi mennyibe kerül azt a szerződés, az ÁSZF és a vonatkozó hirdetmény határozza meg.

Nem tapasztalati alapon lehet megmondani.


Érdemes áttanulmányozni alaposan a hirdetményt és abból látod, hogy milyen költségei vannak


Persze ez később változhat, de ez minden banknál így van.


Nekem nem szimpatikus az egész modell. Ez az "újbank" vagy "közösségi bank".

Az OBA kb. 30 M ft-ig garanciát nyújt a náluk elhelyezett pénzre is, ami megnyugtató.


Ha neked szimpatikus és megfelel amit kínál, akkor válaszd őket!

2017. máj. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Az "ingyenes" számlavezetés úgy ingyenes, hogy becsületkasszás: 0-1000 ft-ig, de leírják, hogy nekik a számlavezetés 383 ft-ba kerül. De mivel ez sem egy "jótékonysági" bank, ezért csodák nincsenek: lehet, hogy ingyenesként meg tudnád úszni a számlavezetést, de az utalás pl csak bankon belül ingyenes, egyébként min. 230 ft, de akár több is lehet, számlacsomagtól függően...

És nézd meg figyelmesen, mert van, ahol számnlaforgalomtól is függ, stb.


Itt vannak a díjcsomagok - nehezen, de megtaláltam:

[link]


Egyébként nekem a sokat szidott OTP-nél van 580 ft-os NET- számlacsomagom, aminél KORLÁTLAN számú ingyenes utalásom van, szóval nekem pl. nem érné meg átmenni a Magnetbankhoz: ha fizetném a 383 ft-ot és egyet utalnék, máris az OTP-s csomagdíjamnál lennék.

De még ha nem is fizetek számlavezetést, akkor is 2 utalás után már drágábban jönnék ki....

2017. máj. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Gránitbanknál ingyenes a számlavezetés, nincs ilyen becsületkasszás rendszer, mindenkinek 0 forint. Az utalás meg 75 forint 0,3%.


580 forint akkor jönne ki az utalásra ha havi 190 ezret utalnál.

2017. máj. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Gránitnál? Melyik számlacsomag?

Nem tudom, de van jó pár bank, ahol 0 ft, csak épp minimum nettó 150 ezer ft-nak kell érkeznie havonta a számlára - és azért lássuk be, nem mindenkinek ennyi a jövedelme...

2017. máj. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Gránitbanknál nem kell érkezzen semmi jövedelem, pl. a Sztár számlacsomag, de van másik is:

[link]

2017. máj. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ja és 2,25%-os kamatra tudod lekötni a pénzed, annyit sehol nem adnak. (3 hónapos lekötésre.)
2017. máj. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ignis Subdialis ***** válasza:
66%

Nos, nekem nem csak véleményem, hanem tapasztalatom is van az említett bankkal kapcsolatban. ;) Ide menekültem az Erstéből és meglepően sok ismerősömről derült ki már azóta, hogy nekik is itt van számlájuk. Az átutalás nem ingyenes, a számlavezetés akkor ingyenes, ha azt állítod be, de azért tudod, inkább az az általános, hogy beállítunk valamennyi összeget, hiába ingyen is lehetne. Azt kell eldönteni, hogy mire kell a számla. Amire nekem kell, arra ez tökéletes és csak azt sajnálom, hogy nem váltottam hamarabb.

Amit én vártam és teljesíti:

- megérkezik rá a fizetésem :)

- fel tudom venni bankautomatából (mivel 150-ig úgyis ingyenes az első két felvétel, ez bárhonnan kivitelezhető)

- bankkártya (paypass, netes fizetés, széles körű elfogadás)

- 2 állandó átutalási megbízás megy rajta (0,45% a díja, mert 100.000 alatti összeg)

- mindent el lehet intézni a neten

- havi 150 ezer alatti beérkező összegre is lehet számlát nyitni

Amit még ezen felül teljesít:

- olcsó a bankkártya (a dombornyomott mastercard évi 3600, a sima 2400)

- a bankkártya díját HAVONTA terhelik, tehát havi 2-300 ft-ot fizetsz, nem kell x ezer forintot tartalékolni rá: ez diákéveimben nagy királyság lett volna!

- számlavezetési díj...

- közösségi bank (most már tudom is, hogy mit jelent ;) - jótékonysági akciókat, kreatív ötleteket, közösségi részvételt, sőt, egyik szintén számlatulaj ismerősöm elmehetett egy ingyenes magnetes utazásra a barátnőjével, ahova 100 számlatulajt hívtak meg cserébe, hogy ők is aktivitást mutattak a bank felé - pl. részt vettek a KAP programban - ahol szavazni lehet, melyik civil szervezet kapjon részt a bank nyereségéből vagy 0-nál nagyobb számlavez.díjat állítottak be meg ilyenek)

- egy olyan bank, amiről pozitív kontextusban is lehet beszélni: ad is, nem csak elvesz. Sose hittem volna előtte - addigi tapasztalataim alapján - hogy egy bankot lehet értékelni, lehet örülni annak, hogy ott van a számlám. Pedig lehet! :D

2017. máj. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ignis Subdialis ***** válasza:
41%
Meg még egy apróbb dolog: az erste netbankban a zárolt összegeket napokig nem lehetett azonosítani, egy kupacban tárolta az elmúlt 2-3 nap kártyás fizetéseit minden infó nélkül. A Magnet netbankjában minden egyes "zárolt" összegről azonnal lekérdezhető minden: mikor-hol fizették.
2017. máj. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
9%
2017. júl. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

A számlavezetés nem ingyenes, hanem ún. "becsületkasszás", ami azt jelenti, hogy Te döntöd el, mennyit fizetsz. Néhány kedvezmény (pl. jobban kamatozó betét konstrukció) akkor vehető igénybe, ha 0-tól eltérő összeget vállalsz, de ettől függetlenül lehet ingyenesben is gondolkodni.


Ami pozitív:

- a havi kétszeri pénzfelvétel 150 ezerig nyilatkozat nélkül is ingyenes

- SMS helyett lehet push alapú értesítéseket kérni, ami szintén nem kerül pénzbe

- olcsó bankkártya (300Ft/hó a dombornyomott, máshol kb. a kétszerese...)

- nincs előírt minimális rendszeres jövedelem

- átlátható és jól használható netbank és mobil app

- ingyenes a csoportos beszedés

- a bank nyereségéből civil szervezeteket lehet támogatni, erről a számlatulajdonos dönt. (És nem csak Soros-féle drogosokat meg bűnöző cigányokat ajnározó hülye szervezetekről van szó, hanem van pl. kutyamenhely is)


Ami negatív:

- ez egy pici bank, amire az OBA garancia ugyan vonatkozik, de ettől függetlenül látok némi kockázatot abban, ha valaki nagyobb összeget tart náluk

- kevés fiókjuk van

- a bankon kívüli utalásnál a tranzakciós illetéket áthárítják az ügyfélre

- netbanknál a belépést egy egyszerű felhasználónév és jelszó védi, nincs kétlépcsős hitelesítés

2017. szept. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!