Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A postánál, miért nem 6000 Ft...

A postánál, miért nem 6000 Ft a maximum tranzakciós adó?

Figyelt kérdés
Tegnap el akartam utalni az összes megtakarításomat a postán (5,1 M HUF) és mondták, hogy 12 000 Ft az utalás dija, szerencsére készpénzben ingyenesen fel lehet venni, úgyhogy inkább azt választottam, de úgy tudom 6000 Ft lehet a max díja egy tranzakciónak, itt mégsem az, miért?

#posta #tranzakciós adó #utalás díja
2017. máj. 23. 09:05
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A tranzakciós adónak valóban 6000Ft a max díja, de a szolgáltató ezen felül kérhet tőled plusz pénzt. Sőt: egész pontosan ő maga nem is háríthatná át a tranzakciós adót, az pusztán a véletlen műve (ja, persze...), hogy sokszor éppen annyi egy utalás díja, mint a tranzakciós adó. Nos, ezekszerint a Postánál nincsenek ilyen "véletlenek" :)
2017. máj. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt jo lenne tudni melyik megtakaritasrol beszelunk.
2017. máj. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megtakarításról beszélni teljesen felesleges, ami van megtakarítás a számlán, azt úgyis fel kell bontani, ahhoz hogy el lehessen utalni és akkor már nem is létezik a megtakarítás. Max bankszámla típusról beszélhetünk, de arról is teljesen felesleges hisz az első válaszoló tökéletesen megválaszolta kérdésemet, köszi, ment a zöld kéz! :)
2017. máj. 23. 09:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Es azt probaltad, hogy kiveszed a penzt ingyen es befizeted kartyara (pl OTP, ERSTE), mert a KP befizetes is 0 FT, igy a szamladra kerul az osszeg.
2017. máj. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!